Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SVR 50 B Protection Extreme Sans Filtre Chemique
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-26, 21:48   #14
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: SVR 50 B Protection Extreme Sans Filtre Chemique

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Znalazłam

Oto cytat z aktykułu Basi z tej strony http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php z podtytułu "Filtry mineralne":

"Filtry mineralne chronią zarówno przed UVB i UVA, można je więc stosować jako samodzielne filtry. Tlenek cynku wykazuje lepsze zdolności ochronne przed UVA I czyli falami długimi, dwutlenek tytanu także chroni przed UVA, z tymże najbardziej skutecznie przed UVA II i w części przed UVA I. Najkorzystniej więc jest wtedy, gdy filtry te występują razem, wtedy się wzajemnie uzupełniają. Niemniej jednak to nie oznacza, że sam dwutlenek tytanu jest mało skuteczny i tak zapewnia wyższą ochronę niż choćby Benzofenony."

Czyli wniosek z tego taki, że niepotrzebnie zrobiłam zamieszanie, przepraszam. Choć z drugiej strony, może jednak lepiej było się upewnić, ze krem z filtrem jest dobry, niż obawiać się, czy aby na pewno zapewnia właściwą ochronę. Wybaczcie mi to zamieszanie, chciałam dobrze

Niniejszym ogłaszam: krem SVR 50B, który zawiera tylko filtry mineralne zapenia ochronę przed całym spectrum promieni UVA i UVB. Przypominam jednak, że aby dobrze spełniał swe zadanie należy nałożyć na twarz i szyję 2,5 ml, zaś na sama twarz 1,8 ml.

Pozdrawiam


Alchemiczko, bardzo Ci dziękuję, jesteś nieoceniona
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując