Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-28, 20:49   #574
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Witam,
szukałam lekkiego nawilżającego kremu, który nie będzie powodował grudek i zaskórników, swego czasu kupiłam dwa:

Nicea Visage Krem nawilżający na dzień

ingredients: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum

producent podaje że krem zawiera hydraminę (cokolwiek to jest???), witaminy, olejek jojoba oraz filtry UV.
wydaje mi się że powyższy krem troche zapycha, natomiast:
[/quote]

Emolienty, czyli skłądniki odzywczo-nawilżające zaznaczyłam na czarno. Niestety, niektóre z nich sa dosyć tresciwe i wydaje mi sie ze jesli cos Cie zapycha, to właśnie ten krem. Na rozowo zaznaczylam inne ciekawe skłądniki, jaknp. mocznik, fruktoza, nicynamid.

Co do hydraminy - nie ma takiego składnika jak hydramina, to wynalazek nivei. wydaje mi sie, ze chodzi o komleks składników nawilżających,z atrzymujących wodę w naskórku. Ten krem bedzie dobrze spełniał te fynkcje - ma w skladzi wsoki, ktore tworza warstwe okluzyjna [ochronna] na skórze i przeciwdziałają utracie wody. Minusy sa właśnie takie, ze podatne cery może pozapychac.

Filtry sa, ale na koncu skłądu, jest ich mało i jest to głownie dwutenek tytanu i parsol, czyli ochrona na max 2 godziny.

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Nivea Visage Oil Free Moisturising Fluid


ingredients: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Poly-glyceryl-3 Methylglucose Distearate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Octocrylene, Propylene Glycol, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract), Allantoin, Aluminum Chlorohydrate, Sorbitan Stearate, Titanium Dioxide, Trisodium EDTA, Sodium Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

producent podaje że fluid zawiera oczar wirgiński (witch hazel), alantoinę, witaminę E oraz filtry UV.
moim zadaniemjest za mało nawilżający, moja skóra po nim jest nadal sucha i lekko ściągnięta.
Oczar jest - zaznaczylam na zielono.

O wysuszanie wniłabym głownie alkohol - wyróżniony na czerwono, może wysuszac zwłaszcza w połączeniu z polimerami i silikonami, które mają za zadanie utrzymać mat na twarzy.

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Manhattan Soft compact powder

ingredients: Talc, Kaolin, Polyethylene, Lanolin, Cetearyl Octanoate, Paraffinum Liquidum, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylparaben, PEG-8, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum [+/- Cl 15850, Cl 19140, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77742, Cl 77891, Cl 77947, Mica]

Proszę o ocenę powyższych kosmetyków.
pozdrawiam.
Oj, puder jest też mocno podejrzany - składniki zaznaczone na czarno.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora