Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 21:46   #556
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Prosze o analize:
NIVEA STRAIGHT & EASY SERUM
SKŁAD
* cyclomethicone,
*dimenthiconol,
*orbignua oleifera,
*magnolia acuminata flower extract,
*propylene glycol
*aqua,
*ethylhexyl methoxycinnamate,
*parfum.

Chodzi mi o to, ze czy nie wysuszy on dodatkowo włosów, czy nawilzy i poskromi puszenie sie...
Orbignua oleifera-olej babassu,ktory dobrze sie wchlania,ma lekka konsystencje i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych czyli jednym slowem powinien dobrze chronić wlosy podczas prostowania i wszelkich podobnych zabiegów,baza z silikonow wygladzi i takze ochroni wlosy.
Magnolia acuminata flower extract-ekstrakt z magnolii min.zapewnia odpowiedni poziom nawilzenia wiec zbierajac wszystko w calosc jezeli nie masz bardzo suchych wlosow to preparat powinien dobrze sie sprawdzic-nawilzy i sprawi,ze nie bede sie puszyc



Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Dlaczego moj post zostal usuniety?
Ktory?bo dopatrzylam sie poki co jednego a wycinam posty,ktore nic nie wnosza do watku i podbijane prosby.

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Proszę przeanalizujcie skład tego IQQU Advance Sunscreen... Jeszcze mam prośbę o spojrzenie na ten krem na noc:

Replenishing Cream

Active Ingredients: Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Glycerin, Mineral Oil, Simmondsia, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 60, Potassium Hydroxide, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ubiquinone, Royal Jelly Extract,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Perfume, Pueraria Mirifica Root Extract,Carbomer, Methylparaben, Ascobyl Tetraisopalmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tetrasodium EDTA, Propylparaben,Butylene Glycol, Lactic Acid, Lysolecithin


Z góry bardzo dziękuję
Patrzac na sama czolowke nie bardzo podoba mi sie uzycie Propylene Glycol, Alcohol Denat juz na samym wstepie,niby pozniej jest gliceryna oraz olej jojoba ktore powinny zneutralizowac negatywne dzialanie tych skladnikow ale wrazliwe cery moga narzekac.Jest kilka bardzo ciekawych rzeczy-wyboldowalam.
Niby ok ale mam mieszane odczucia choc jezeli masz mozliwosc wyprobowania kremu przed zakupem to polecam to zrobic.

Cytat:
Napisane przez marta_md Pokaż wiadomość
proszę o analizę nowego kremu Ziaji

Ziaja Blubel na różowo
Krem owocowy nawilżający żurawina poziomka lekka formuła

Skład: aqua (water), caprylic/capric triglyceride, hexyl laurate, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, glycerin, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, hydrogenated coco-glycerides, octylododecanol, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, PEG-12 stearate, pantenol,propylene glycol, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, vaccinum macrocarpon (cranberry) fruit extract, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, perfum (fragrance), linalool, benzyl alkohol, sodium hydroxide, Cl 17200 (D&C Red No.33)

dziękuję
Jezeli masz cere bezproblemowa i nie posiadasz sklonnosci do zapychania to nie jest tak zle i mozna dac sie skusic

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziękuję tak się w miedzyczasie zdecydowałam na niego, ale nie dostałam w sklepie, trafiłamn na rossmannowy wątek i teraz jak na razie używam babydream'a z cynkiem ale dziękuję bardzo za pomoc zapiszę sobie na przyszłość

Prosze bardzo

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego filtra:

IQQU Advance Sunscreen - SPF 35 UVA/UVB

Key Ingredients: Saccharide Isomerate, Lycopene.
Active Ingredients: Isononyl Isonanonate, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane (and)Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Talcum,Titanium Dioxide, Saccharide Isomerate, Octyl Methoxycinnamate, Lycopene extract.

Opowiem może na początek co już wiem o tym cudzie - jak deklaruje producent Podobno na całą twarz wystarczy porcja wielkości ziarnka groszku. Konstytencja ma być bardzo lekka, niezapychająca i niepozostawiająca tłustego filmu na twarzy. Producent zapewnia, że tego filtra można używać na makijaż!!! Można reaplikować kilka razy dziennie na makijaż i podobno w ogóle nie czuć, że coś jest na twarzy. Nie zawiera parabenów ani substancji zapachowych. Saccharide Isomerate- ma zapewnić długotrwałe, dogłębne nawilżenie. Lycopene- to antyoksydant z pomidorów zapewniający naturalną ochronę przez promieniami słonecznymi.

Same widzicie, że brzmi to wszystko aż zbyt pięknie. Co takiego jest w tym składzie? Czy ten filtr jest rzeczywiście fotostabilny i wystarcza tak mała ilość nałożona na twarz?

Nie ma niestety pełnej listy składników, a tylko active ingredients, a ponieważ to amerykański krem to filtry mineralne wymienione wśród tych składników muszą być w wystarczającym stężeniu aby zapewniać ochronę przed promieniami UVA.

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie o tym niesamowitym niby filtrze.
Saccharide Isomerate-ma dzialanie nawilzajace i lagodzace
Lycopene-sklasyfikowany jako przeciwutleniacz
Butyl Methoxydibenzoylmethane-filtr Parsol 1789,ochrona UVA
Octyl Methoxycinnamate- filtr Parsol MCX,ochrona UVB
Titanium dioxide - dwutlenek tytanu,filtr mineralny



Zaczne tak,nie wierze w zaden preparat z filtrem sugerujacy,ze wystarczy ilosc wielkosci groszku konsystejcja moze i bedzie lekka ale czy nie zapychajaca?to zalezy od cery.
Na pewno powinien dobrze sie wchlaniac i zostawiac uczucie nawilzenia ale....ochrona deklarowana przez producenta i zawarte filtry nie przemawiaja do mnie i druga sprawa,nie wyobrazam sobie by reaplikowac filtr na makijaz dla mnie to niewykonalne zreszta jak i dla wielu osob,ktore siegaja po filtry.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora