Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-28, 15:05   #809
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Mam proźbe o analize składu kosmetyków. Głównie pod wzgledem zapychającym i powodującym uczulenie przy cerze tłustej/mieszanej ze skłonnością do trądziku.
Od 3 dni mialam na tyle ładną cerę, że nie wstydziłabym sie wyjść bez makijarzu z domku. Wieczorem zrobiłam sobie piling i nalożylam maseczke nawilżającą, a dzis rano obudzilam sie wysyfiona głównie na policzkach i to tak ze prawie jeden na drugim są. Oto podejrzany:

Lirene Dermoprogram Aqua-intensywnie nawilżająca maseczka do twarzy
Skład:

aqua.gliceryn,cetheryl alcohol,PEG-20 methyl glucose sesquistearate, hydrogenatyd decyl olive esters, shea butter,polyacrylamide gliceryl polyacrylate, allantolin, C13-14 isoparafin, imperata cylindrica,, laureth-7wheat germ protein, PEG-8,sodium hyaluronate, carbomer, phenoxyethanol, methylparben, benzic acid, dehydroacetic acid, parfum, benzyl, salicylate,buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, linalool, citronellol

uff! mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilam
shea butter-maslo shea lubi byc komodogenne wiec mozliwe,ze Twoja cera nie toleruje go

Bardzo nie podoba mi sie polyacrylamide wysoko w skladzie i juz glownie z tego powodu dyskwalifikuje te maseczke.

W czolowce skladu gliceryna,emolient,humekt ant tak patrzac na sklad to sadze,ze to maseczka dla typowo suchych cer a nie tlustej/mieszanej ze sklonnoscia do tradziku bo przy takiej dawce skladnikow odzywczych to Twoja cera miala prawo sie zbuntowac i calkiem mozliwe,ze w taki sposob odrzucila kosmetyk.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora