Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-11-02, 17:58   #29
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: tonik aspirynowy

Tych do kawy nie uzywam (bo kawy tez nie uzywam) za to te do twarzy i reszty wystawionego na UV ciala, namietnie.

Dziekuje Smoczyco za rzetelna i pelna argumentow merytorycznych odpowiedz, ja juz nie mam sily i przestalam sie wlaczac w podobne dyskusje.

Zgadzam sie co do stosowania jak najmniejszej ilosci chemii, takze na twarz (stad propaguje pomysly na toniki z octu czy aspiryny, uzywanie oleju herbacianego, naturalnych pilingow z cukru , soli czy kawy, przykladow szukac by wiele) ale poniewaz nie planuje przeprowadzki do Iranu, zeby chodzic w czadorze ani zmiany profesji, zeby wkladac kominiarke, musze poprzestac jak na razie na filtrach typu Tinosorb czy Mexoryl.
Czy dzialaly i czy chronilam sie wlasciwie - zobaczymy za wiele lat.

Kwestia nowotworow skory jest u mnie znaczaca, na buzi mam kilka pieprzykow, ktore chronie bardzo starannie, za przykazaniem mojego dermatologa. Kiedy poszlam do niego po raz pierwszy, ochrona przeciwsloneczna byla jedna z pierwszych kwestii jakie wyplynely w rozmowie, bo poszlam sie obejrzec wlasnie pod lampa Wooda, czy nic sie nie dzieje zlego z moimi znamionami.
Ze wzgleu na taka a nie inna gospodarke hormonalna mam tez tendencje do przebarwien i chcialabym ich uniknac - czyli: unikam slonca.

Kazdy robi co chce a ja przyznam, ze juz nie mam oczoty na dyskusje na temat filtracji - jestes przeciw - nie stosuj ale nie wmawiaj innym, ze to jedyne sluszne podejscie i na przyszlosc prosze podpieraj sie autorytetem tez innym niz tylko pan Rozanski czy tez dr Switek, jesli chcesz wiarygodnie wypasc w dyskusji.
Chetnie poczytam o ich badaniach - Smoczyca juz podala strone Biochemiiurody, gdzie Basia Kwiatkowska cytuje wiele zrodel pozwalajacych stwierdzic, ze pewne teorie nie sa wyssane z palca. Czym podpieraja sie wyzej wymienieni panowie?
Mam juz dosc krzykaczy w polityce, zeby jeszcze znosic krzykaczy na Wizazu...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując