Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Więź z psem podstawą szkolenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-07, 16:35   #48
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość


ooo a to dlaczego?

wiesz...ja tez ostatnio spotkalam sie z kims takim.
gosciowa strasznie rozcchwytywany behawiorysta w moim miescie, slyszalam ja na uniwersytecie, jak jeszcze studiowalam, a ze akurat czysto zwierzecy byl to kierunek, to sie przeszlam na wyklad.

a niedawno widzialam jej psy na szkoleniu.
nie wiem, czy to skutek nadmiaru pozytywow w metyodzie, ale biegaly i skakaly kazdemu do reki czy kieszeni jak zlodzieje...
bo z nie kazdym psem da się coś wypracować jego metodami Są , były psy których szkolenia on sie nie podjął, albo niewiele z tego wyszło a obecnie ćwiczą w innej szkole i widać efekty.

Moim zdaniem szkoleniowca ocenia się po efektach i rezultatach a nie super błyskotliwych wywodach i bardzo dobrym marketingu.

Zawsze bardzo plusują u mnie ci którzy mają jakieś faktyczne osiągnięcia i doświadczenie w tej dziedzinie czyli nie studia psiego psychologa czy inne tam kursy behawiorystyczne (które nota bene często są robione w systemie korespondencyjnym- kpina! ) ale choćby zdanie z kilkoma psami egzaminu PT, ukończona zerówka albo jedynka w obedience. Staż szkoleniowy ale u kogoś kto jest autorytetem (takie nazwiska znam ze 4 w PL), ktoś kto jeździ na seminaria z osobami które stanowią światową czołówkę. Jak się uczyć to od najlepszych i nie teorii tylko praktyki, na żywych psach a nie z podręcznikiem na ławce.

Bardzo, bardzo dużo jest teraz "wykwalifikowanych szkoleniowców" którzy potrafią tylko mydlić oczy i sypać frazesami wyczytanymi z książek a faktycznie nawet własnego psa nie mają wyszkolonego na przyzwoitym poziomie.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując