Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Więź z psem podstawą szkolenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-07, 17:38   #52
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez milkanika Pokaż wiadomość
zaraz przeczytam do końca,bo czytałam sobie jak to Twój piesek wyuczony ładnie wyje,
ale rozróżnij kliker, dźwięk sygnalizujący daną chwile,dane zachowanie z maksymalną dokładnością,nie zabawka do klikania i nie sygnał danej komendy, to nie alfabet morsa, a gwizdek,tak przywołuje, ale też działa na zasadzie zastąpienia głosu człowieka, bo np w danej chwili twierdzisz,że pies Cię nie słyszy to musisz gwizdać, ja szkoląc psa "mniej spostrzegawczego" używam klikera,by wychwycić moment, bo zanim powiem dobry pies to pies może zrozumieć,że chodzi mi o wstawanie,
a nie mów o wyuczeniu Twojego psa, bo aż tak dawno nie przechodziłam z moją tego i nie uwierzę,że szczeniak bezgranicznie w każdej sytuacji wykona komendę, bo pies umiejący np warować, to pies warujący wszędzie i na wszystkim (w granicach rozsądku) a Twoja nawet zimy nie widziała,na razie ona jest w fazie nauki, przyswajania i to od ciebie zależy czy ja zrazisz do nauki czy nie, bo to dopiero miesiąc,to wiesz, nawet nie przeszłyście jej buntów,
moja choć weteran,przeszła tyle zajęć, pokazów i szkoleń,że głowa mała, a jak ją wzięłam na szkolenie do schroniska, to na początku gdy czekała na mnie,choć zostawać umie, to miała stres związany z tym miejscem,to nie była panika,ale musiałam nagrodzić i wzmocnić jej zostawanie, choć na pokazie dostanie smakołyk czy pieszczotę po pewnym czasie, co nie znaczy,że bez nie potrafi a tym bardziej nie działa na smakołyk,zresztą przy prowadzeniu gdzieś też nie idzie na smakołyk,bo wie co to jest targetowanie
to dlaczego porownujesz szczeniaka, ktory jest dwa miesiace z wlascicielem i swojego weterana?
to troche niedorzeczne, nie sadzisz?

trudno, zeby wykonywala "waruj" na sniegu skoro urodzila sie w lipcu tego roku. co to za argument.

oczywiscie, ze moj pies jest w fazie przyswajania-ma dopiero niecale 4 miesiace!!! a ty co? probujesz mi wcisnac, ze gdzies napisalam, ze ona juz wszystko umie? chyba znow troszke sie zapedzasz.


tak samo jak wyskakiwanie z tekstem o tym, ze mloda wyje...co probujesz mi tym udowodnic? to troche tak jakby zarzucic rodzicom, ze zle wychowuja dziecko, bo placze.
owszem, bardzo plakala na poczatku, gdy musiala zostac sama, przyzwyczajanie do klatki tez bylo dla niej problematyczne.
ale przeciesz: TO JEST SZCZENIAK.
pracujemy z nia i z kazdym dniem jest z tym lepiej. i o to chyba chodzi, prawda?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując