Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Więź z psem podstawą szkolenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-07, 11:53   #29
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Więź z psem podstawą szkolenia

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość

ja po prostu nie wyszlam od smakolykow ani zabawek.
mojemu psu zalezy na mnie.
i to jest najwazniejsze.
Pies to egoista. Pies nie robi nic dla Ciebie, tylko robi to co mu się opłaca. Taka jest prawda - chociaż oczywiście fajnie by było gdyby psy robiły coś dla człowieka bezinteresownie. Jednak tak nie jest. Pies robi to, co według niego przyniesie mu jak najwięcej korzyści. Dlatego w szkoleniu stosuje się nagrody.
Oczywiście można stosować nagrody w postaci okazywania radości, głaskania itp. Jednak to już na dalszym etapie szkolenia. Uważam, że przy szkoleniu szczeniaków motywacja/nagrody powinny być większe, niż tylko radość właściciela.
Proponuję przeczytaj kilka książek na temat psiej psychiki, to Tobie wiele pomoże. Wtedy zrozumiesz swojego psa a nie będziesz go uczłowieczać.

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
piszecie o wiezi z psem.
z kim pies ma czuc wiez: z wami czy wasza kieszenia?
Pomiędzy psem a przewodnikiem musi być więź. Pies powinien Tobie ufać, co nie znaczy, że będzie robił coś za darmo. Zresztą, czy ludzie pracują za darmo - nie - otrzymują za to pieniądze. Tak samo pies. Za pracę powinien otrzymać nagrodę. Szkolenie to duży umysłowy wysiłek dla psa. Po nim będzie bardziej zmęczony, niż po bieganiu za piłeczką... Dlaczego, więc nie ma otrzymać nagrody??? Jedne psy wolą smakołyki inne zabawki, ale powinny otrzymywać nagrodę.

Ponadto, szczenie to jeszcze psie dziecko. To, że skacze na inne psy to normalne. Ono chce się bawić. Oczywiście, nie powinno się pozwolić na skakanie, na ludzi. Jednak to nie znaczy, że nie należy dawać smakołyków.... Można tego szczeniaczka nauczyć.

Jak napisała Winogronek. Przeczytaj kilka książek np. Jean Donaldson, Zofii Mierzwińskiej, czy Stanley'a Coren'a.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-11-07 o 12:00 Powód: dopisek
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując