Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Soczewki
Wątek: Soczewki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-04-19, 15:35   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: Soczewki

Witam! Noszę szkła od 4 lat, też 15 miałam jak zaczelam Zakładanie tylko na poczatku jest kłopotliwe, lepiej sobie wtedy zarezerwować rano pare minut zeby sie nie spieszyc. Pózniej zakladalam je nawet bez lusterka. Zgadzam się, ze siedzenie przed kompem w szkłach to nie najlepszy pomysł.

Polecam Johnsony albo Accuview (czy jakoś tak). Z moich doświadczen wynika, że najlepsze są szkła miesięczne - nie trzeba ich oczyszczać z osadów białkowych a cena nie zbija z nóg .

Kup sobie taki płyn przy którym nie trzeba już szkiel czyścić mechanicznie (tzm palcem ) Kosztuje może minimalnie wiecej niż zwykły a dużo mniej zachodu - tylko zdejmujesz szkla i wkladasz do pojemniczka z płynem. Ja miałam płyn SoloCare Aqua (dodają do niego pudełko na szkłą, w każdym razie do tych większych) i Renu MultiPlus.

W ogóle polecam kupowanie szkieł i płynów nie w jakichś małych punkcikach, tylko w dużych sieciach - jest taniej, bywają promocje na płyny (taniej albo dodają mniejszy, podróżny gratis ) robią za darmo komputerowe badanie wzroku itp, zależy jaka sieć. Ja zawsze badam sobie wzrok, bo wada mi się zmienia - Tobie też może, bo młoda jesteś
Tylko przy zakupie pierwszej pary trzeba czasem zapłacić za zbadanie krzywizny i średnicy szkieł.

Acha trzeba gdzieś zapisać sobie swoją krzywiznę i średnicę szkieł (te dane są na pudełku soczewek) żeby nie powtarzać już tych badań.

To chyba tyle przydatnych informacji
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując