Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-12, 11:38   #2024
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dawno mnie tu nie bylo, ale za to dzis nadrobie z iloscia kosmetykow do zanalizowania Mam nadzieje ze nie sprawie zbyt duzo klopotu

Zaczne moze od kremow nawilzajacych. Jeden nich juz byl zanalizowany- Oriflame Skin Naturals Moisture Concentrate SPF 15 i wiem ze powinien nawilzac, ale niestety przy zakupie przeoczylam ze ma paraffinum liquidum w skladzie co prawda dopiero w polowie, ale ten skladnik wyjatkowo zle dziala na moja skore sklonna do tradziku. Pytanie czy moge pokusic sie o stosownie go na twarz czy lepiej przeznaczyc go od razu na szyje??

Drugi nawilzajacy krem dostalam i sama nic nie znalazlam w nim podejrznego wiec pytanie: czy bedzie sie nadawal dla odwodnionej tradzikowej skory na chlodniejsze dni?
Oriflame Swedish Care Hydrating Day Cream SPF 8
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glicol, glycerin, stearic acid, sesamum indicum, benzophenone-3, shea butter, dimethicone, glyceryl stearate, cetyl alcohol, cyclomethicone, c30-45 alkyl methicone, ceteryl alcohol, sodium stearoyl lactylate,parfum, imidazolidinyl urea, methylparben, manganese aspartate, propylparben. carbomer, butyl methoxydibenzoylmethane, seed oil, sodium hydroxe, copper aspartate, zinc aspartate, mgnesium aspartate, Cl 17200, Cl 47005

Ostatni krem, uzywam go obecnie Oriflame Pure Skin Mattifying Cream.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14188
Mam wrazenie ze jest to bardziej nawilzajacy krem niz matujacy. Czy ma jekies skladniki przeciwdzialajace tradzikowi?

Na koniec podklad Maybelline Fresh Matte
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1226
sklad mojego troche sie rozni od tego w linku, bo ma jeszcze(to co wytluszczone):
Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Glycerin, Silica, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Triethanolamine, Magnesium Aluminium Silicate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Imidiazolidinyl Urea, Parfum, Methylparaben, Sodium Laurol Sarcosinate, Cellulose Gum, Buthylparaben, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hexylene glicol, hexyl cannamal, citronellol, buthylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, geraniol linalool, eugenol, Hamamelis Virginiana, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77007, (F.I.L. D2492/3)
Czy dodane skladniki zmieniaja jego sklad na plus czy raczej minus? i jak podklad sie ma do zapychania? Czasem go uzywam, ale podchodze do niego z lekka nieufnoscia i nigdy nie mam pewnosci czy mi szkodzi czy jest neutralny.

Namachalam troche tekstu. Bardzo przepraszam jesli w skladzie sa bledy. I bede wdzieczna za odpowiedz
edyt jest offline Zgłoś do moderatora