Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Thalgo Plasmalg Gel - opinie.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 12:58   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Thalgo Plasmalg Gel - opinie.

Moim zdaniem on wcale nie przysusza żadnych wyprysków, nie goi, raczej balansuje, koi zaczerwienienia i lekko oczyszcza cerę.
Ja mam ten żel Thalgo i bardzo go lubię, choć był czas, że chciałam go oddać.Przedstawię plusy i minusy tego żelu.
Żelu nie stosuję pod maseczki nawilżające, bo takowych nie używam, bo w nie nie wierzę, ani pod oczyszczające, typu glinka, bo nie widziałam jakichś specjalnych efektów dodatkowych, żel stosuję samodzielnie, bo chciałam ocenić jego działania.
Żel niemiłosiernie ściąga skórę, masz wrażenie, że zostawiłaś na twarzy maseczkę peel-off, nie nalezy się śmiać, bo odpadnie. Śmierdzi rybą, nie nawilża. Trudno na niego położyć jakikolwiek krem, bo się wałkuje, robią się na twarzy gluty. Jednak jako jedyny łagodzi super podrażnienia, zaczerwienienia, koi skórę, jest rozjaśniona, z ładnym kolorytem. Rano jest jeszcze ładniejsza, rozjaśniona, promienna. Obecnie opracowałam sposób na żel: najpierw tonik octowy obficie na skórę ( zadziwiające jest to, że produkty naturalne typu żel algowy Thalgo czy Olejek Hauschka zyskują położone na tonik octowy, na kupnych, typu Garnier dobrych efektów nie miałam), potem niewielką ilość żelu (3 krople) nakładam na suchą twarz, wtedy robi się gładka powłoczka, a nie odłażący peeel-off. Ostatnio do 3 kropli żelu dodaję 1 kroplę olejku z drzewa herbacianego, olejek zabija zapach ryby i przyczynia się do oczyszczenia skóry. Polecam z czystego serca, np. jako samodzielną maseczkę oczyszczjąco-łagodzącą 2 razy w tygodniu na całą noc, jeśli ktoś lubi żelowe konsytencje i nie boi się ściągnięcia.
Dziś przetestowałam - można żel Thalgo wymieszać z kwasem hialuronowym (roztwór), wtedy ma właściwości nawilżające.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Właściwości kwasu hialuronowego:
*tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje wrażenie jedwabistej gładkości skóry;
*zwiększa przenikanie substancji czynnych w głąb skóry (zwiększa przepuszczalność naskórka);
*podnosi lepkość roztworów bazowych kosmetyków;
*jest niedrażniącym środkiem przyspieszającym wzrost włosów;
* utrzymuje wilgoć w kosmetykach.

Żel nadaje wtedy jedwabistą gładkość skórze.
Spróbuję też wymieszać go z olejem winogronowym/olejkiem Hauschka w celu zwiększenia właściwości nawilżających. Z kremami raczej kiepsko się miesza.


Ja niestety nie umiem nałożyc tego żelu pod krem, bo ten żel wałkuje, glutuje i ściera jak guma.

Żeby tak nie ściągał skóry ważne jest, aby buzia była idealnie sucha, odczekac kilka minut po toniku, i nałożyć niewielką ilość.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując