Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-02, 20:42   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Droga Szyno
Zadałaś dość trudne pytanie. Nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie.
Czy jest to zawód opłacalny? Nie dla wszystkich. Musisz spełnić kilka warunków.
- Na początku więcej dołożysz niż zarobisz:
a) To znaczy, nie zachęcam do wydawania pieniędzy na najdroższe szkoły, lecz na takie, które zapewnią PRAKTYKI w zawodzie;
b) musisz zakupić podstawowy sprzęt; I jeśli masz zamiar na poważnie się wiązać z tym zawodem, to nie warto oszczędzać na pędzlach i kosmetykach. Na początku jest to wydatek ok. 2-3 tys. złotych; Bo nie wszystko da się osiągnąć Inglotem 

- Musisz się imać wszystkiego co wpadnie w łapki. To jest najlepsza metoda nauki;
- Musisz być kreatywna;
- Unikaj sztampy i powielania pomysłów;
- Licz się z tym, że pewnie będziesz pracowała głownie w weekendy;
- musisz rozwijać warsztat i douczać się fryzjerstwa - gł. czesania i robienia koków;

Jeśli, tak to, mniej więcej, sobie wyobrażasz, to jest szansa, że będziesz zarabiać dość przyzwoite pieniążki. Jest jeszcze kwestia Twojego miejsca zamieszkania i zapotrzebowania na tego typu usługi, ale tu już musisz sama sobie na to odpowiedzieć.
Jeśli masz więcej wątpliwości i ale... to zastanów się jeszcze, żebyś nie popełniła błędu.

Ja znam wizażystki, które zarabiają dobrze i bardzo dobrze, ale wszystkie one i oni to ludzie z ogromną pasją i kreatywnością.

Pozdrawiam serdecznie

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując