Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mieszkanie- budowa domu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-11-26, 09:34   #19
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mieszkanie- budowa domu

Cytat:
Napisane przez Diandian Pokaż wiadomość
Razem z mężem mieszkamy u moich rodzicow, oboje mamy po 24 lata. W zeszłym roku kupiliśmy działkę na kredyt, jej miesieczna rata wynosi 1400zl, płacimy jednak wiecej bo chcemy szybciej ją spłacić aby potem zacząć budowę domu [emoji537] Wiem jednak, ze zanim to nastąpi i zanim wyprowadzimy się do swojego domu minie jeszcze spokojnie z 4-5 lat. Wtedy będziemy miec juz prawie 30 lat a mieszkanie do tego wieku na jednym pokoju nie jest moim marzeniem. Chciałabym mieć własna kuchnie, własny kąt i być „panią swojego domu” dlatego zastanawiam się nad wyprowadzką na wynajem. [emoji539] Wiem ze wtedy będziemy odkładać mniej pieniędzy ale jednak poczuje się bardziej na swoim, niż mając tylko jeden pokój. Nie zamierzamy rownież czekac nie wiadomo ile lat na dziecko, w wieku 27lat napewno chciałabym juz być mamą, a nie wyobrażam sobie mieszkać w jednym pokoju z dzieckiem, gdzie mamy jeszcze kota, a kuweta i noworodek w jednym pomieszczeniu odpada [emoji90] w domu oprócz nas i rodzicow mieszka rownież mój brat z żona, wiec żyjemy na ”gromadzie”. Zastanawiam się co wy o tym myślicie? Lepiej iść na wynajem, odkładać trochę mniej i może dluzej czekac na dom ale jednak miec większa prywatność, czy cisnąć się w jednym pokoju? Nie ma się co oszukiwać w Polsce ciężko jest postawić dom w krótkim czasie, wiec myśle realnie ze zanim to nastąpi będziemy mieć już po 28-29 lat [emoji848] nasz miesięczny budżet wynosi minimum 7tys. [emoji385] bardzo mnie to kusi jednak trochę obawiam się ze „utknę” na stancji i plany z budowa domu oddala sie jeszcze bardziej, chociaż z drugiej strony nawet mieszkanie na wynajem daje poczucie prywatności, posiadania swojego kąta, nawet jeśli pieniądze płacimy komus obcemu to jednak robimy to co my chcemy i nie musimy się podporządkować innym. [emoji847] z rodzicami oraz bratem dogadujemy się dobrze, zdarzają się jakieś kłótnie ale raczej rzadko, głównym problem jest brak miejsca oraz prywatności. Dodam jeszcze, ze po ślubie jesteśmy niecałe pół roku a mieszkamy wspolnie od ponad 4 lat. Wiec gdy pomyśle ze jeszcze kolejne 4 lub 5 lat mamy tak mieszkać, najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się wynajem. Raczej ciężko byłoby wysiedzieć łącznie z 8-9 lat na jednym pokoju zanim poszlibyśmy na swoje [emoji86] jak to jest u was? Budując dom mieszkacie u rodziców/ wynajmujecie? Jeśli wynajmujecie- udaje wam się odłożyć jakaś kwotę pieniędzy lub budować domek? I co myślicie o mojej sytuacji? [emoji3590]
7 tys budżetu i w tym chcecie zmieścić ratę,wynajem,dziecko i jeszcze odkładanie? NIEREALNE

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując