Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - choroba/zespół Raynauda
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-26, 10:27   #177
paniB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: choroba/zespół Raynauda

Witam,

czy któraś z Was ma także objawy dotyczące paznokci?? Ja choruję od 4 lat, jest coraz gorzej, ostatnio przeniosło mi się to na stopy i są dni, kiedy wywracam się na prostej drodze, bo tracę czucie całkiem w stopie i nie wiem, czy już ją postawiłam czy nie. Przez to też nie mogę prowadzić auta w zimie, bo nie czuję jak mocno naciskam pedały;/ Przez to że mam ciągle niedokrwione ręce, zaczęły mi się odklejać paznokcie. Nie schodzić, nic z tych rzeczy..po prostu coraz bardziej się odklejają, robią się całe białe a potem zmieniają kolor na coraz gorszy..już dwa miałam wyrywane u chirurga, nie muszę mówić jaka to przyjemność plus gojenie, plus Raynaud..ale niestety..niektóre odrastają też już odklejone;( Ehh..już się przyzwyczaiłam, że mnie boli, ale nie mogę się przyzwyczaić, że nie mogę normalnie funkcjonować..a ta zima to w ogóle jakiś koszmar.. I nie chce wyjść na narzekającą non stop, bo w sumie tak na codzień to nie chodzę i nie mówię "wiesz, jak teraz z tobą rozmawiam to dostaje k*, bo właśnie przeszłam 3 min z auta do pomieszczenia, wraca mi krążenie i nie mogę się skupić na niczym innym, niż to jak parzą mnie palce i jak pulsuje mi krew, ale tak, tak..ciągle cię słucham"
paniB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując