Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 21:16   #8
ga7
Raczkowanie
 
Avatar ga7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Biblioteka kolorystyczna- o doborze podkładu

To ja może teraz coś dla "ciemniaków"

Czego używałam dotychczas
W zimie stosowałam MaxFactor Lasting Performance odcień nr 105, a latem 106 - bardzo dobre krycie, gorzej z matowieniem, wcześniej czy później i tak się świeciłam.
Ostatnio Bourjois Fond de Teint nr 32 (taki z pędzelkiem) - całkiem ładny odcień beżowo-różowy, dobre krycie, zero matu

Minerały
Ogólnie rzecz biorąc powinnam zacząć wybieranie próbek od kolorów opisanych jako light-medium lub medium - wszystkie Light i Fair są na mojej twarzy bardzo białe.

EDM - najbardziej zbliżony do ideału był Pink Tan. Może trochę za bardzo różowy, ale z dostępnych mi próbek najlepszy. Multitasking - za jasny i za szary. Ogólnie rzecz biorąc w moim przypadku wszystkie Beige i Buff wyglądały, jakbym była chora (ale może to z powodu ich bardzo jasnych odcieni).
Formuła intensive bardzo ładnie kryła (a mam co kryć - naczynka, przebarwienia). Plus za ładny "poślizg" przy nakładaniu, moja skóra czuje się w EDM znacznie lepiej niż w Buff'd
2009-03-12
Mam pełne opakowania Buff-Beige Neutral i Buff-fairly Summer.
O Pink Tan zapomniałam całkowicie - dla mnie za różowy.

Buff'd - Cream i Lace kompletnie nie dla mnie - za jasne. Cream może komuś odpowiadać - jest ciemniejszy od Lace. Apricot odrobinkę za blady, Magnolia odrobinkę za ciemna - wydaje się, że pomieszanie ich dałoby dobry efekt. Nie przetestuję, bo nie odpowiadają mi ich formuły - ani Original ani Concealing. Co prawda kryją lepiej od EDM, ale szybciej się po nich świecę, poza tym mają dosyć "tępą" strukturę na mojej twarzy - jak tapeta. Ściągają skórę, Concealing jakby trochę delikatniejsza od Original. Najlepszy efekt u mnie dawało spryskanie termalką po nałożeniu.

Lumiere - moje dzisiejsze odkrycie.

Formuły - VV dla mnie zdecydowanie bardziej przyjazna od FF, ładniej się rozsmarowuje, naturalniej wygląda na twarzy. FF u mnie robi tynk (porównywalne z Buff'd), ale nie ściąga skóry. Opinia nie jest do końca miarodajna, bo paski na gębie robiłam paluchami

Kolory - Medium Cool na mojej twarzy jest ciemnopomarańczowe. Light Medium Cool za troszkę za jasne. Medium Cool Beige 2.3 - dla mnie IDEAŁ, w zasadzie trudno mi określić odcień, po rozsmarowaniu flat topem idealnie stopił się z moją twarzą i nie odcina się od szyi. W folijce wygląda na dosyć ciepły beż z odrobinką różu.
Na pewno mniej wpada w róż niż Pink Tan EDM.
W zasadzie po nałożeniu MCB 2.3 na całą twarz nie mam już ochoty na testowanie następnych firm, choć na pewno przetestuję w formułach Cashmere i Luminesse (na lato).
2009-03-12
MCB 2.3 leciutko za jasny, na pewno nie na lato.
Testuję różne formuły odcienia Medium Beige (uwaga: każda formuła ma inny kolor - wiecej w wątku o Lumiere).
Na razie faworytem jest Veena Velvet Medium Beige.

2009-03-12
Joppa
Dobre krycie, ładnie się trzymają na twarzy.
Mam pełne opakowania Medium #1 FC i Honey Biscue (Simple Radiance).
Medium #1 jest dosyć pomarańczowy w słoiczku, ale ładnie wygląda na twarzy. Ew. do wymieszania z jakimś żółtym Light Medium.
Przymierzam się do zakupu Prairie Wheat - polecany na forum.

Earthen Glow
Najbardziej rozjaśniające i odmładzające z dotychczas testowanych.
Planuję zakup Glo Dean i Whitley z formuły Cover Me.
Bardzo ładny jest odcień Cara, ale raczej dla osób "Light Medium".

Niniejszym dziękuję Pastereczce, która jest moim fizycznym i mentalnym alter ego za doradztwo przy wyborze podkładów.
Osobom z cerą Medium polecam czytanie postów Pastereczki ze szczególną uwagą - zawsze trafia 100% w kolor.

Skóra: 30 z dużym plusem, przetłuszczająca się w strefie T, naczynkowa, z przebarwieniami

Starałam się z należytą rzetelnością opisać wszystko co testowałam, ale za efekty nie ręczę - co skóra to inna formuła ulubiona, kolorów w minerałach też są dziesiątki w każdym z kilku dominujących ocieni.

Edytowane przez ga7
Czas edycji: 2009-03-12 o 08:58 Powód: zmiany
ga7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując