Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 09:37   #2798
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy


A'propos zmian w składzie filtrów Avene.

Z odpowiedzi jaka otrzymałam od Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska (pytałam o produkty, które po zmianie formuły nie bielą a tylko świecą, bo mój krem dla suchej i wrażliwej 50+ stracił tę właściwość) wynika co następuje.

Wszystkie produkty z gamy pomarańczowej mają w tym roku zmieniona formułę. Marka chciała wzmocnić ochronę przed promieniowaniem UVA (w najbliższym czasie UE wprowadzi najprawdopodobniej nową metodą badania ochrony przed UV i Avene już w tym roku tak dostosowała swoje produkty, aby jej przestrzegać). Zatem do formuł wprowadzono filr Parsol 1789, który jest filtrem chemicznych, chroniącym przed szerokim spektrum UVA. Z formuł został usunięty tlenek cynku, który ma właściwości barwiące (pozostał dwutlenek tytanu, który nadal takie własności ma, są to ekrany mineralne i takie są ich właściwości fizyczne) i który przez coraz więcej krajów nie jest uznawany za filtr, lecz za barwnik.

W odpowiedzi nie omieszkałam napisać o tym, że Parsol uchodzi za filtr ulegający destabilzacji, zwłaszcza pod wpływem talku i miki zawartej w kosmetykach kolorowych. I że w związku z powyższym produkty Avene nie maja juz przewagi jako te, na które można kłaść dowolne pudry i fluidy a nie tylko wybrane lub wręcz skrobię kukurydzianą. Jeżeli jeszcze coś odpiszą to dam znać.

Z filtrów nie bielących a świecących polecają Cleanance SPF 30, nowy produkt o właściwościach podobnych do 40-stki wycofanej ze dwa lata temu (używałam jej, rzeczywiście świeciła się a nie bieliła).

Ja tymczasem dostałam sporo próbek kremu Anthelios z la Roche Posay 50+ i jestem na razie zadowolona. Zakupiłam nawet pełnowymiarowe opakowanie. Będę jednak jeszcze szukać czegoś 50+ bez Parsolu, bo lubię matowić w pracy filtr pudrem Kanebo a nie wozić się ze skrobią z cynamonem (w domu zawsze ją nakładam, ale świecenie wyłazi w ciągu dnia). Podobno Klorane nie ma Parsolu, ale nie mogę dostać próbek. Przydałaby sie jakaś alternatywa bezparsolowa przynajmniej na większe wyjścia. Avene chyba pożegnam, (wypadałoby tak jakoś oficjalnie, na forum, co nie ?) skoro nie ma przewagi filtru bezparsolowego a dodatkowo bieli nieludzko.





alice' jest offline Zgłoś do moderatora