Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-08, 14:12   #2350
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
zalecacie zmywanie roztworem zasadowym. trochę mnie to niepokoi z kilku powodów.
po 1. Zasadą też można się poparzyć.
po 2. podczas łączenia zasady z kwasem wydziela się ciepło-dodatkowy czynnik drażniący
po 3. medycznie rzecz ujmując poparzenia kwasem zmywa się bardzo dużą ilością wody, nie zasadą.
po 4. woda jest z "zasady" obojętna, nie trzeba jej zobojętniać

Ale może to jakieś lekarskie zalecenie? Napiszcie proszę skąd taka szkoła zmywania. pozdrawiam
Ad.1
Zasadą można się poparzyć tak samo jak i kwasem, dlatego mówię o mydle, które ma odczyn zasadowy albo o sodzie oczyszczanej a nie o sodzie kaustycznej. Poza tym, czymże jest peeling chemiczny jak nie kontrolowanym oparzeniem??

Ad. 2
A kto tu mówi o łączeniu kwasów i zasad???
Sądziłam (wybacz martagg jeśli nie należysz do tej grupy), że większość z wizażanek, które to czytają nauczono we wczesnym dzieciństwie mycia i wiedzą jak to techniczne wykonać, więc nie wiem skąd twoje wątpliwości. Nie sądzę, żeby ktoś sypał sobie sodę na zakwaszoną twarz albo też okładał ją precyzyjne płatkami mydlanymi a tylko tak widzę połączenie kwasu i zasady w omawianym przypadku.

Ad. 3
Czy podczas zabiegu kwasami lekarz polewał ci twarz "bardzo dużą ilością wody" czy użył jakiegoś płynu neutralizującego?

Ad. 4
Nie zrozumiałaś skrótu myślowego? Przykro mi...
W każdym razie "obojętną" wodą to można myć nogi, a do zmycia kwasu i przywrócenia równowagi płaszcza hydrolipidowego potrzebne jest wyrównanie pH skóry, ktore książkowo powinno wynosić ca 5,5.
Kwas ma pH 1-3 a zasada powyżej 7,5.
Zmycie kwasu z twarzy to nie to samo co przetarcie lustra. Kwas wnika w głębsze warstwy naskórka i wciąż pracuje, dlatego należy go neutralizować. Przekwaszenie destabilizuje równowagę skóry. W warunkach domowych alkaliczny roztwór do woda z mydłem lub sodą.

Podsumowując, szkoła zmywania pochodzi z lekcji chemii na poziomie szkoły podstawowej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-08 o 14:53
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora