Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-08, 19:26   #2355
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

po pierwsze dzięki za doradzenie kosmetyków. dopiero teraz na spokojnie przejrzałam wątek.


Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ad.1
Zasadą można się poparzyć tak samo jak i kwasem, dlatego mówię o mydle, które ma odczyn zasadowy albo o sodzie oczyszczanej a nie o sodzie kaustycznej. Poza tym, czymże jest peeling chemiczny jak nie kontrolowanym oparzeniem??
no właśnie jest poparzeniem, a zastanawiałam się czy zmywanie go wodą o odczynie zasadowym nie robi dodatkowej szkody w postaci kolejnej drażniącej substancji.

Cytat:
Ad. 2
A kto tu mówi o łączeniu kwasów i zasad???
Jak to kto mów o łączeniu kwasów i zasad? Ci którzy zalecają neutralizowanie kwasu roztworem zasady.

Cytat:
Sądziłam (wybacz martagg jeśli nie należysz do tej grupy), że większość z wizażanek, które to czytają nauczono we wczesnym dzieciństwie mycia i wiedzą jak to techniczne wykonać, więc nie wiem skąd twoje wątpliwości.
no, widac nikt mnie nie nauczyl mycia, więc mam wątpliwości ale i wielkie szczęscie, że Ty mnie nauczysz

Cytat:
Nie sądzę, żeby ktoś sypał sobie sodę na zakwaszoną twarz albo też okładał ją precyzyjne płatkami mydlanymi a tylko tak widzę połączenie kwasu i zasady w omawianym przypadku.
Mi się wydaje, że nawet jak są to roztwory rozcieńczone wodą, to na twarzy łączysz kwas z zasadą. Nie rozumiem dlaczego sądzisz że to połączenie zachodzi tylko na "sucho" (nowatorska technika mi przypisywana- obkładanie). A jeśli nie "widzisz" tej reakcji, to po co dodawać to mydło??
Cytat:

Ad. 3
Czy podczas zabiegu kwasami lekarz polewał ci twarz "bardzo dużą ilością wody" czy użył jakiegoś płynu?
wydawało mi się że wodą, ale może jakimś płynem o określonym pH?

Cytat:
Ad. 4
Nie zrozumiałaś skrótu myślowego? Przykro mi...
W każdym razie "obojętną" wodą to można myć nogi, a do zmycia kwasu i przywrócenia równowagi płaszcza hydrolipidowego potrzebne jest wyrównanie pH skóry, ktore książkowo powinno wynosić ca 5,5.
Kwas ma pH 1-3 a zasada powyżej 7,5.
a ile dajecie tego mydła na miskę wody by zakończyć zabiegi na 5,5 a nie na przykładowo 8czy 9?

Cytat:
Zmycie kwasu z twarzy to nie to samo co przetarcie lustra. Kwas wnika w głębsze warstwy naskórka i wciąż pracuje, dlatego należy go neutralizować.
Życzę aby woda z mydłem nie wnikała głębiej niż sama woda po takim zabiegu.

Cytat:
Przekwaszenie destabilizuje równowagę skóry. W warunkach domowych alkaliczny roztwór do woda z mydłem lub sodą.
nadal nie rozumiem dlaczego dużą ilością wody o pH 7 nie zneutralizujesz kwasu... Moim zdaniem jest to w warunkach domowych bezpieczniejsze niż alkaliczna woda z mydłem.
Cytat:
Podsumowując, szkoła zmywania pochodzi z lekcji chemii na poziomie szkoły podstawowej.

Pozdrawiam.
w takim razie nie odrobiłam lekcji, a ta była kwaśna. pozdrawiam
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora