Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-09, 09:49   #2358
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Thumbs up Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja jestem po wczorajszym pilingu Najśmieszniejsze jest to, że nie wiem jakie stężenie mi się udało, bo hlupnełam zadużo wody i dodałąm potem kwasu na oko, żeby chociaż trochę zwiększyć stężenie. Myśle że coś pomiędzy 10-15% mi jednak wyszło. Dodam że rozpuściłam w spirytusie salicyłowym i na koniec dodałam ciut sody bo coś mi głupiej do głowy strzeliło, że zmniejsza PH, a jest przecież odwrotnie, no i miąłam dobrze 3, a zrobiłam chyba trochę więcej. No i efekt taki, że trzymałam ze 20 minut, szczypało na twarzy zupełnie minimalnie i to raczej zasługa dokładnego oczyszczania twarzy i się rozgrzania. Po zmyciu (twarz umyłam samą wodą w nadziei że chociaż to jakoś nasili jego działanie, a resztę z mydłem) skóra najpierw była taka normalna, wcale nie sciągnięta, ale oczywiście odrazu nałożyłąm olej z czarnuszki (z dodatkiem spiruliny, jedwabiu i ekstraktu z pokrzywy). Za jakąś godzinę poczułam że skura się napina i trochę później musiałam jeszcze raz smarować olejkiem, a na noc jeszcze krem. Dzisiaj się obudziłam z leciutko widocznym miejscami zaczerwienieniem i napiętą skórą nawet zmarszczki na czole się rozgłądzili (szkoda że napewno tymczasowo), ale już skóra się nie prosiła tak o wilgoć. Przetarłam tonikiem i nałożyłam znowu krem. Za chwilę idę na dwór, to położe jescze krem z filtrem i podkład. Złuszczania chyba tez nie będę miała, ale jak na pierwszy raz to jestem zadowolona z oczyszczenia porów i wygładzenia skóry.
Dekolt i plecy tylko po zmyciu posmarowałam raz olkiem i więcej nic i nic nie odczuwam, tak sobie minimalnie się podsuszyło, ale gorzej niż na twarzy. Może rzeczywiście jest różnica czy się zmywa samą wodą, czy z mydłem hmm

Ale to tylko początki eksperymentów ....
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora