Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-28, 11:24   #2
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam na nowym wątku. mam bardzo ważne pytanie odnośnie podkładu Maybelline Pure Make UP
jedna z wizazanek w jego składzie znalazłą polyacrylamide i napisała ze jest to substancja podejrzana o działanie rakotwórcze... zgłupiałam do reszty i nie wiem czy od stosowania tego podkładu cos mi moze sie stac???? oto skład
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


a drugie pytanie dotyczy antybakteryjnego pudru prasowanego Miss Sporty. wiem że pudry nie są najlepsze dla cer tłustych dlatego pomyslalam o takim specyfiku jednak chciałam się dowiedziec czy naprawdę jest warty zakupu czy będzie "brudził" twarz jak i inne.. oto skład spisany w sklepie z opakowania bo na kwc go nie ma:

talc, zea mays, kaolin, zinc stearate, calcium carbonate, magnesium stearate, paraffinum liquidum, methylparaben, triclosan, acetylated, lanolin, glyceryl, stearate SE, potassium stearate, propylparaben, limonete, BHT i tu jakies cyferki plusy i minusy nastepowaly ale nie wiem nawet jak to zapisac...

z góry dziękuję!
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora