Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - TRĄDZIK -PILNE-POMOCY!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-07-26, 11:33   #26
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: TRĄDZIK -PILNE-POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez drop
Kurczę, strasznie to skomplikowane, te złuszczania, kwasy, tyle już o tym czytam i czytam na wizażu, a nie czuję, żebym wiedziała choć trochę więcej. Jak Wam jest dobrze, że już to wszystko wiecie
Własnie dlatego, że nic nie wiem boję się zacząć i kupiłam wczoraj cos innego, taką zwykłą masć czy krem. Mogłabys, kochana Smoczyco, rzucić okiem i powiedzieć i czy to będzie cos odpowiedniego na to moje problemowe brodzisko?
Własciwie aktywny składnik jest tylko jeden Benzoyl peroxide 10%, ale nie mogę go znaleźć w słowniku składników. Nieaktywne: carbomer, disodium EDTA, hydroxypropyl, methylcellulose, lauteth-4, sodium hydroxide, water (to wiem )

Ej nie zniechęcaj się - każda z nas stawiała swoje pierwsze kroki w kwestii edukacji kosmetycznej! Nikt nie wie wszystkiego ja to w ogóle jestem filolog, z chemią na bakier uczę sie od tych co wiedzą więcej ode mnie - od Basi, Moniki, która opracowała świetny słowniczek składników kosmetycznych, regularnie czytuję stronę Pauli Begoun, choć tu jestem bardziej sceptyczna, bo ostatnimi czasy to krytykuje ona w czambuł wszystko co nie wychodzi spod jej firmy A Ty jak czegoś nie wiesz, to pytaj śmiało - zawsze znajdzie się ktoś kto Ci odpowie
Widzę że kupiłaś maść z nadtlenkiem benzoilu - własnie tego uzywałam i okresowo nadal wracam - bardzo mi pomaga. Działa silnie antybakteryjnie, złuszcza. Uważaj - jest drażniący! A Ty jeszcze masz bardzo wysokie stężenie. Ja osobiście polegam na 4% Brevoxylu oraz Paula's Choice Blemish Fighting Solution - ma stężenie 2,5%. Tyle wystarczy w zupełności! Nadtlenek działa zawsze, skóra się do niego nie przyzwyczai tak jak np. do antybiotyków. Niestety, bywa drażniący, i nie stosuję go ciurkiem, bo wyzwala wolne rodniki w skórze - czyli de facto, przyśpiesza starzenie! Aby uniknąć podrażnień, smaruję brevoxylem bródkę, czekam pół godziny i nakładam obficie kojący krem. No i nakladam na zmianę z innymi specyfikami, żelami punktowymi itd.
Tu masz link do tego co napisało nasze guru na temat nadtlenku benzoilu
http://www.biochemiaurody.com/DzialI...ilperoxide.htm

A tak w ogóle czy dobrze pamiętam, że mieszkasz w Stanach? Będziesz mieć spory wybór różnych kwasów, ech nie to co u nas!

Ściskam serdecznie
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując