Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - dieta zgodna z grupą krwi
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 10:22   #12
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: dieta zgodna z grupą krwi

Witam, ja zagłębiać się w odżywianie zgodnie z grupą krwi zaczełam się od niedawna ale nie chodziło mi o żadne schudnięcie tylko o poprawę samopoczucia. Od długiego czasu miałam problemy z żołądkiem (nadkwasota, wrzody) , perystaltyką jelit, miałam też helicobacterie. Kiedyś wpadła mi w ręce książka D'Adamo i tam włąsnie przeczyłam,że osoby z grupą krwi "0" choruja dwa razy częściej na tego typu przypadłości niz posiadacze innych grup...zaciekawiło mnie to. Pomyślałam co szkodzi spróbować? jeśli miałoby mnie to uchrobić przed bólami i gastrologiem to dlaczgego nie spróbować? Od jakiegoś już czasu staram się przestrzegać tej diety-staram bo nadal jeszcze nie rezygnuje z wszystkiego co "zakazane", nie zamierzam zwariować .... Jedynym dla mnie wyrzeczneiem to unikanie kukurydzy , którą bardzo lubie Poza tym zamiast zwykłego chleba jem żytni, olej zastąpiłam oliwą z oliwek, ziemniaka jem do obiadu b. mało,częściem zastępuje go ryżem. Nie jem pomarańczy za to można jeść grejfruty, wiśnie, czereśnie, sliwki, banany, które też lubie. Sery odstawiłam wogóle - za wyjątkiem fety i mozzarelli itd.itp. ... powiem Wam, że narazie czuje się b. dobrze nie chce jeszcze stanowczo twierdzić, że to zasługa tego sposobu odżywiania bo jest jeszcze wcześnie ale coś się dzieje w moim organizmie i to na lepsze... wiem, że to mi nie zaszkodzi bo nie mam zamiaru oszaleć na punkcie tej diety i restrykcyjnie się jej trzymać ,ale przecież może pomóc...w coś trzeba wierzyć

Prawda jest taka,że jeśli ktoś nie ma problemów z organizmem, nie przeszedł już kilku gastro i endoskopii, nie leczył helicobacterii to może sobie powiedzieć "ja z ogórków nie zrezygnuje"...ok nikt nie zabrania ale wierzcie mi na słowo milion razy wole nie jeść ogórków niż raz iść na gastroskopie! 3 mam kciuki za osoby, które także ją stosują


A co do zarabiania kasy na tych książkach to wcale nie trzeba jej kupować, a produkty spożywcze i tak kupić musze , wybieram po prostu inne...

Pytanie teraz dla wtajemniczonych...chciałabym wprowadizć do odzywiania korzeń prawoślazu i morszczyn bo podobno chronią układ pokarmowy przed bakteriami i są generalnie bardzo zalecane. Słyszałam,że korzeń można kupić w postaci herbaty czy ktoś wie gdzie?
A co do morszczynu to ktoś próbował? w jakiej postaci to jeść i gdzie kupić?

Pozdrawiam
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując