Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - !AKCJA! Jak najdelikatniejsza pielęgnacja
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 22:14   #20
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: !AKCJA! Jak najdelikatniejsza pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Miałam taki okres, kiedy intensywnie się kwasiłam: najpierw Effaclar K, później Effaclar na zmianę z AD, a później sam AD. Po takiej kuracji zaskórniki otwarte wychodziły na wierzch i można je było zdrapać paznokciem, natomiast tym zamkniętym rzeczywiście musiałam trochę pomagać w wyjściu...

Czasami jak mam jakiegoś zaskórnika w bardzo widocznym miejscu, to delikatnie się go pozbywam: myję twarz ciepłą wodą, wycieram ręcznikiem papierowym no i wyciskam. Tylko paznokcie nie mogą być długie, bo można sobie zrobić niezłą ranę. Czasami nakładam na to czystą zieloną glinkę, a później zostawiam to miejsce samemu sobie. Zawsze bardzo się boję, że w tym miejscu - jeżeli ten "por" się nie zwęzi - znów powstanie wielki zaskórnik, ale szczerze mówiąc chyba ta teoria się u mnie nie sprawdza.

Generalizując - staram się nie wyciskać zbyt często zaskórników, bo mam trochę naczynkową cerę i boję się, że w tym miejscu naczynka mi popękają, ale czasami nie ma innego wyjścia.


Noc(nik), jak to mówią: ja w Twoim wieku... A na serio: zaskórników na nosie nigdy nie wyciskałam, najbardziej pomagał mi AD - zaskórniki się zmniejszyły, skóra na nosie się ujednoliciła. Ale może rzeczywiście na początek zastosuj coś słabszego, np. właśnie tonik z 2% BHA.
jezeli chcesz oczyszczac z zaskornikow sama w domu a nie w gabinecie to proponuje Ci zrobic to tak:

umyc buzie delikatnym zelem albo mleczkiem, na wilgotna twarz nalozyc peeling enzymatyczny, odczekac i zmyc. "parowek" czy goracych kąpieli przed oczyszczaniem nie polecam. nawet w gabinetach sie juz od tego odchodzi tzw. od goracej pary przed oczyszczaniem. skora robi sie bardziej miekka, rozpulchniona i zaskornik moze "wpasc" glebiej, to moze spowodowac, ze nie usuniesz go zupelnie i rozwinie sie stan zapalny, co dalej to wiadomo. do tego ciepla para moze spowodowac, ze skora po oczyszczaniu bedzie bardziej podrazniona i zaczerwienienie bedzie schodzilo znacznie wolniej, mozesz dluzej wygladac na zmaltretowana.

jezeli usuwasz palcami, to przez chusteczke higieniczna, koniecznie. na koniec trzeba zdezynfekowac skore: skoro masz sklonnosci do rozszerzonych naczynek, to zamiast alkoholowym tonikiem, przetrzyj twarz najzwyklejsza woda utleniona.

a te glebsze, zamkniete zaskorniki zamiast wydziubywac, nakłuj delikatnie jednorazowa(!) igielka z apteki, szybciej sie skora wygoi i szansa na blizny mniejsza.

a zamiast glinki, polecam maseczki algowe, cera po nich jest nie do poznania, szczegolnie w dotyku
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując