Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - urzadzenia masujace do redukcji cellulitu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-04-03, 22:28   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do justy - urzadzenia masujace do redukcji cellulitu?

Philips zaleca używanie Cellesse 3 razy w tygodniu po 10-15 minut na każdą nogę przez pierwsze 2-3 miesiące. Gdy osiągniesz zadowalające Cię efekty, możesz zredukować częstotliwość masowania do 15 minut raz w tygodniu, lub 5 minut 3 razy na tydzień, aby podtrzymać rezultaty.

Masaż najlepiej zacząć od pierwszego biegu, potem zwiększać jego intensywność. Masaż nie powinien być bolesny (w razie bólu należy zredukować bieg). Jedno pełne przesunięcie od kolana do górnej części uda powinno trwać 5-7 sekund. Nie należy przytrzymywać urządzenia zbyt długo w jednym miejscu.

Sam masaż powinien wyglądać mniej więcej tak:
1 ustawiasz bieg
2 Przykładasz maszynkę tuż nad kolanem
3 naciskasz ten duży przycisk i cały czas go trzymając przesuwasz powoli maszynkę w górę
4 po zakończeniu pierwszego przesunięcia puszczasz przycisk i zdejmujesz maszunkę z powierzchni skóry
5 Ponownie przykładasz Cellesse do skóry tuż obok miejsca, w którym rozpoczęłaś
I tak w kółko przez 10-15 min, a potem druga noga.

Skóra przed masażem nie może być niczym posmarowana.
Cellesse nie można zanużać w wodzie ani opłukiwać. Po każdym zabiegu należy je czyścić wilgotną szmatką uważając, aby nie zamoczyć "filtru pompy zasysającej (???)" (to chyba takie białe kółeczko na dnie wgłębienia między rolkami).

Cellesse należy stosować tylko na uda (bez wewnętrznej strony), biodra i pośladki. Nie powinno się go używać na ramionach ani na piersiach. Ja nie do końca stosuję się do tych zaleceń: masuję łydki i wewnętrzną stronę ud na 1 i 2 biegu (bo muszę) oraz brzuch na 1 biegu i nic niepokojącego nie zauważyłam.

Masuję też obszary na udach z popękanymi naczynkami, ale tylko na 1 biegu i na razie nie przybyły mi żadne nowe pajączki.

Na koniec jeszcze przeciwwskazania do stosowania:
* Nadmiernie wrażliwa skóra (?)
* chora skóra
* skóra podrażniona, uszkodzona
* żylaki
* blizny
* wypryski
* rany
*jeśli jesteś w ciąży lub masz chore serce, najpierw zapytaj lekarza

To by było chyba wszystko. Jeszcze nigdy się tak ni rozpisałam [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam, Justy
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując