Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-13, 21:13   #997
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Dorotka Z Oz Pokaż wiadomość
Witam. Przepraszam, że troche odbiegam od wątku, ale nei wiem gdzie się poradzić. Chciałabym się spytać czy mam cerę naczynkową. Musze przyznać, że nigdy jej tak nei traktowałam, jednak czytając trochę o niej widzę wiele zbieżności. Otóż moja skóra na twarzy często się czerwieni, pomijając stany gdzie spowodowane jest to jakimiś silnymi emocjami to również zauważyłam, że czerwienie się przy minimalnej zmianie temperatury, przy mrozie, przy dużym słońcu( zawsze gdy się opalałam to mimo, iż ciało przybierało ooliwkowy odcień to na twarzy zawsze zostawał tylko burak ). Poza tym mam widoczne, pęknięte naczynko na twarzy, na płatku nosa. Skóra często zaczerwieniona jest również po kontakcie z wodą, co mogę zaobserwować będąc na basenie, czy po prostu myjąc twarz rano lub wieczorem. Również po nałożeniu kremu skóra na twarzy jest czerwona i nei wyobrażam sobie wyjścia z domu bez podkładu. Dodam jeszcze tylko, że to zaczerwienie najbardziej widoczne jest na nosie oraz na polikach. Wiem, że nie można tego stwierdzić na 100% na podstawie tych tylko informacji. Pytam się tylko was czy to może być cera naczynkowa?? Ponieważ chciałabym podjąć jakies kroki, żeby ją objąc lepszą pielęgnacją. Przepraszam za zaśmiecanie wątku i z góry dziękuję zaja kiekolwiek informacje czy porady
myślę, że to cera naczynkowa
nie używaj kosmetyków z alkoholem(przynajmniej na pierwszym czy drugim miejscu )
poczytaj wątek, napewno znajdziesz cenne info
powinno się stos. latem filtry
kremów na naczynka jest masa
unikac opalania, sauny,solarium
myc wodą przegotowaną lub mineralną
nei używac peelingów mechanicznych

to tak pokrótce

pozd
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując