Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak czyścić (czym myć) PĘDZLE? - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-27, 21:24   #442
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: płyn do narzędzi chirurgicznych a czyszczenie pędzli

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;47892477]Nie widze sensu w dalszej rozmowie. Nie przekonasz mnie, ze nie dbanie o higiene jest super i jest okej, bo wszyscy tak robia. Dalsza dyskusja nie ma sensu.[/QUOTE]
Dopowiadasz coś czego nie powiedziałam. Nie uważam, że nie dbanie o higienę jest ok. Oczywiście, najlepiej jest korzystać tylko z kompletu pędzli przypisanego jednej osobie.

Niestety nie jest możliwe pełne umycie i zdezynfekowanie pędzla po każdej osobie. W związku z tym pędzle moczy się porządnie płynem i wyciera. Wystarcza to do wykonania makijażu następnej osobie bo usuwa większość żyjących bakterii. Tak samo jak płyny antybakteryjne do rąk, którymi z tego co pamiętam tak chętnie się oblewasz.

Po takim dniu zdecydowanie przyda się usunięcie brudu i endospor poprzez kąpiel i najlepiej dezynfekcją z pełnym zmoczeniem.


Btw, test jest całkiem spoko, wykonywałam go, wnioski są ciekawe. Nie wiem dlaczego uważasz komentarz za bezzasadny. Ręce, którymi dotykasz swojej twarzy są często nawet po umyciu bardziej zanieczyszczone niż pędzle. O clostridium czy pałeczki kałowe ciężko raczej na włosiu pędzla.
No ale co ja tam wiem o higienie
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-27 o 21:26
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując