Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maść ichtiolowa a trądzik
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-04, 23:41   #13
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Maść ichtiolowa?

Cytat:
Napisane przez Macia
1. A gdzie dostane taką maseczkę aspirynową?
2. I jeśli potraktować ją jak peeling to stosowac codziennie?
3. Jeśli mam 16 lat to moge stosować kremy z kwasami i glinki?
4. Dziewczyny znacie coś może na złuszczającą się skóre na nosku? Stosuje kremy nawilżające, a mimo to skóra bardzo się łuszczy i brzydko to wyglada

Dziękuję za rady
ad.1
Maseczkę aspirynową zrobisz sobie sama Kupujesz zwykłą aspirynę Bayerowską (bez żadnych dodatków typu wit.C- czysta aspirynka), kilka tabletek (ja zazwyczaj 5, 6) rozpuszczasz w wodzie (tak by pochłonęły tą wodę- nie mogę w niej pływać; mi wychodzi ok. jedna łyżeczka wody), rozdziabujesz i dodajesz trochę jogurtu naturalnego- dziewczyny polecają bakomy, bo jest dosyć gęsty, ale ja najbardziej lubię ZOTTa- i do jedzenia i do maseczek

ad.2
Codziennie to trochę przesada. Zresztą musisz zobaczyć, jak Twoja buzia zareaguje. Myślę, że 3 razy w tyg będzie ok

ad.3
Tak, możesz stosować kremy z kwasami i glinki (zaznaczam, że maseczka aspirynowa to też kwasy- BHA, kwas salicylowy)

ad.4
Mnie po aspirynce skóra przestała się łuszczyć (no, może nie przestała, bo używam Diacnealu, ale łuszczenie się zmniejszyło)
Ponadto polecam nawilżanie, nawilżanie i nawilżanie. I peeling enzymatyczny (np. z kapsułek z ananasa Ortis- wpisz w wyszukiwarke)

Przepraszam, że tak późno odpowiadam- czasu brak
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując