Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-21, 21:04   #981
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marysia602 Pokaż wiadomość
czesc

chce zamowic jakis olejek do nawilzania skory. mam mieszana cere zaskorniki rozszerzone pory, boje sie ze wybiore zly i mnie pozapycha, dlatego prosze doradzcie mi jaki wybrac, mysle nad rozanym albo oczarowy. Dodam ze bede stosowac tonik migdalowy i bede potrzebowac nawilzania. jak mam stosowac olejek albo hydrolat, solo czy rozcienczac a jak rozcienczac to jakie proporcje. kiedy lepiej stosowac rano czy wieczorem? a co jest lepsze olejek czy hydrolat?


bede bardzo wdzieczna za odp.
Hydrolat to po prostu woda pozostała po destylacji olejków eterycznych (w skrócie oczywiście). Należy to traktować jak tonik. Ja używam rano zamiast mycia. Na jakieś nawilżanie ja bym tu nie liczyła, jest to po prostu taki sympatyczny ładnie pachnący gadżecik, jak dla mnie.
Oleje mogą odżywić, nawilżyć skórę. Można stosować solo lub np z hydromanilem lub kwasem hialuronowym (na mazidłach masz podane przy każdym oleju stężenie w jakim powinnaś ich używać ). Trudno doradzić jaki będzie najlepszy dla twojej skóry, najlepiej przy zamówieniu poproś o próbki. Czytałam gdzieś że olej z jojoba należy do tych nie zapychających ale i od tego zdarzają się odstępstwa (ktoś pisał że jego właśnie ten olej zapchał) a więc sama musisz potestować .
Co do nawilżenia po kwasie migdałowym to nie jestem pewna czy oleje wystarczą. Może być potrzebne coś bardziej nawilżającego, np jakiś dobry krem.
arba jest offline Zgłoś do moderatora