Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczulenie na metale
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 18:39   #16
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: Uczulenie na metale

Cytat:
Napisane przez substytut
Zgłosiła się do mnie klientka która właśnie ma alergię. I tu pytanie... Co proponować alergikowi?
- Stal chirurgiczna, ale tu są tylko bigle..
- Dostępne są na allegro polfabrykaty bez niklu i ołowiu, ale czy ktoś ma pojęcie z czego one są właściwie zrobione?
- Srebro pozłacane - próbowałam znaleźć informację o grubości warstwy złota i o tym jak szybko/czy ona się ściera, niestety bezskutecznie
Może wymienimy się doświadczeniami?
Jeżeli chodzi o półfabrykaty z allegro, prawie zawsze jest to stop cynku z czymśtam, często z miedzią, albo tzw. tybetańskie srebro, albo "pewter" (nie wiem jak to się tłumaczy, ale to jest w każdym razie stop cyny z domieszkami). One budzą moje wątpliwości już od dawna, bo w sumie nie mam jak sprawdzić, czy rzeczywiście nie zawierają cynku i ołowiu, a wolałabym się przekonać o tym wcześniej niż klientka-alergiczka. :/
Na stal chirurgiczną też trzeba uważać, bo nie każda jest bez niklu. Opcją są metale stosowane przez piercerów, np. teflon lub tytan, ale półfabrykatów takich nie widziałam, a wyginać tytanowy drut, brrr...
Dlatego ja zdecydowałam się w ekstremalnych przypadkach na drut, bigle i elementy z niobium, które jest obojętne dla żywych organizmów, co za tym idzie - niealergizujące. Sam w sobie ten metal jest szary, ale dzięki anodowaniu występuje w wielu kolorach, więc można takie bigle dopasować np. do kolczyków miedzianych albo mosiężnych. Czytałam o nim wiele pozytywnych opinii, na dniach robię zamówienie, zdam relację, jak przyjdzie.

Cytat:
Napisane przez substytut
I z ciekawości - jak sobie radzicie z uczuleniami jeśli chodzi o noszenie zegarka? Spotkałam się kiedyś z tym że ktoś podklejał spód ale co z całą resztą bransoletki? Sama mam np. zegarek swatcha i bransoletka jest z metalu - alergik już jej nie założy?
Widziałam w paru miejscach taki preparat - Jewelry Shield, wygląda na rodzaj żywicy: jest przezroczysty, smaruje się nim powierzchnię metalu i to zapobiega reakcjom alergicznym i przebarwieniom skóry; podobno jest trwały. Niestety nie wiem, czy działa: sama nie mam alergii, a znowu - nie uśmiecha mi się testować na klientach.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując