Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-17, 20:40   #758
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
można bez problemu

płyn micelarny jak sama nazwa wskazuje powinien zawierać micele - micele mogą tworzyć się z surfaktantów (np.emulgatory=>polysorba te, lub detergnty) albo z fosfolipidów (kwasy tłuszczowe) - w odpowiednim procencie

czyli najprostrzy z możliwych płyn micelarny może składać sie z wody i polysorbate (98% wody + 2% polysorbate), można do tego dodać jakieś łagodne tensydy, ewentualnie glicerynę albo panthenol, czy inne delikatne wyciągi roślinne (w zasadzie idealne do domowego wytworu płynu micelarnego nadają się właśnie hydrolaty)

przeciętny płyn micelarby dostępny w handlu to dużo wody z jakimś glikolem i troszkę emulgatora
np Vichy ma w składzie tensydy, a Bioderma polysorbate

płyn micelarny z większą zawartością detergentu będzie mocniejszy i bardziej drażniący , a z mniejszą mniej....

jak widać - płyny micelarne to żadna filozofia, większość płynów do demakijażu kwalifikuje się do kategorii "miceli" - ale jak już się na etykiecie napisze "płyn micelarny" - to od razu cenę można podnieść
Marianno zaintrygowałaś mnie tymi micelami. Chciałabym wykonać sobie taki płyn sama. Wychodzę z założenia, że po co mam przepłacać skoro mogę mieć niemal to samo za nieporównywalnie niższą cenę. A jaka satysfakcja.
Napisałaś, że bazą do miceli mogą być hydrolaty.
Czyli mogłabym zrobić sobie taki płyn składający się z 98% z wody i 2% z polysorbate lub też dodać do niego d-pantenol (nabiorę na szpatułkę borokrzemową trochę tego glutu ) i kapkę gliceryny?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora