Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ORGAMETRIL - skutki uboczne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-16, 08:25   #27
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja zacznę od początku, zawsze miałam w miare regularne cykle, ale w ostatnim miesiącu miałam 3 dniowe plamienie( gdzieś ok półtora tyg.po okresie), troszkę mnie to zaniepokoiło i postanowiłam iść z tym do lekarza, poza tym od tygodnia pobolewało mnie podbrzusze( jak do okresu, a byłam dopiero co po) i czułam ból jajników, ale te dolegliwości wystąpiły już po plamieniu (które bylo bardzo ubogie jednak martwił mnie kolor tego plamienia-lekko różowy )
poszłam do lekarza i pani dr zrobiła mi usg i co sie okazało że mam 2 torbiele na jajnikach( 3cm; 3,5cm)i przerośniętą błonę na skutek tych torbieli, pierwsza reakcja to oczywiście szok i przerażenie, dr zaczeła mi tłumaczyć o co chodzi, że kobiety posiadają pęcherzyki, które w odpowiednim okresie pękają i wypuszczają jajeczko, a u mnie zamiast pęknąć to urosły,powiedziała że u mnie jest takie stadium że lekki powinny pomóc im się wchłonąć no i przepisała mi organometrill 3 tab.na dzień przez 2 tyg, lub do krwawienia jeśli się pojawi, i wtedy odstawić orgmet. i brać exacyl, miałam się stawić na kolejną wizytę za 2 tyg. w tej chwili jest 7 dzień kiedy przyjmuje orgmet. czuje się dobrze, nie mam żadnych skutków ubocznych, bałam się przyjmować ten lek jak naczytałam się opini innych kobiet które go stosowały, ale jak na razie mój organizm się nie buntuje.za tydz. mam wizytę mam nadzieję że te moje "bliźniaki" się wchłoną i będzie wszystko ok, dodam że moja lekarz pocieszała mnie że to nie są guzy tylko łagodne zmiany, i przystrafiają się sporej liczbie kobiet,czasami same się wchłaniają a czasami trzeba ich troche wspomóc, wspomniala też jak dobrze pamiętam (bo troszkę oszołomiona byłam tą wizytą i diagnozą pani dr)że te pęcherzyki nie pękły bo brakuje mi jakiegoś hormonu..zapewne teraz go przyjmuje, podbrzusze i jajniki pobolewają mnie nadal ale już nie tak bardzo jak wcześniej, martwi mnie tylko to że nie mam okresu, a powinnam go dostać pare dni temu,teraz czekam na koleja wizytę, zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie, ale jestem dobrej myśli
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując