Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ORGAMETRIL - skutki uboczne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-01, 14:06   #13
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ja bym na Twoim miejscu nie odstawiała. Ja mam brać dwie tabletki dziennie przez 11 dni od 14 dnia cyklu(oprócz tego jezscze bromergon 1,5 tabletki dzinnie). No ale straszliwe opinie słyszałam o tym leku. Moja znajoma to brała i mdlała, chodziła jak nieprzytomna itp.. A ja za 2 miesiące mam maturę! Potrzebuję teraz intensywnego wysiłku umysłowego i nie mogę tego przespać... A do tego to tycie, trądziki itp.. Powiem szczerze, ze nienawidzę faszerowania lekarstwami. Zwłaszcza takimi bardzo inwazyjnymi...:/. No a mój ginekolog mówi, że on wie co robi i że w internecie można różnych głupot się naczytać i że to są bzdury. NIe mniej jednak inne lekarstwa podobne orgametrilowi (np. duphaston) nie mają aż tak złych notowań :/.
I jeszcze jedna sprawa.... Obecnie mam 159 i ważę 45kg Kiedy zaczęłam się odchudzać ważyłam 58, potem schudłam do 40. Wiem, że to za mało, ale schudłam tak bardzo na skutek choroby. Byłam chora na Helicobacter pylori, nic nie mogłam jeść i przez ok. miesiąc jechałam na jednej zupce dziecięcej gerbera dziennie. Potem były święta i trochę przytyłam, ale wiedomo - bardzo skurczył mi sie żołądek. Teraz odżywiam się normalnie - jem 5 posiłków dziennie, nie jem po 18, i jem ok.1500 kalorii na dzień. Z mojej diety wykluczyłam białe pieczywo, mąkę, ryż, makaron, słodycze i zastąpiłam razowymi. Czuję się przy tym dobrze. A przy tej wadze wyglądam normalnie. Lekarz jak się dowiedział, że nie jem pieczywa kazał mi zacząć jeść i kazał mi przytyć do 51kg(nagle stwierdził, że ważę za mało), ale jak czytam o PCO i dietach zalecanych przy PCO to właśnei te rzeczy, które wymieniłam powinno sie wykluczyć!! NO i do tego jeszcze wcześniej u innego lekarza byłam leczona Diane 35, mój obecny lekarz powiedział, że to lekarstwo dla dojrzałej kobiety, która nie chce mieć dzieci (ja mam 18 lat). Za to moja znajoma (też z PCO) chodziła do mojego obecnego, była leczona tym czym ja jestem teraz (brała tylko duphaston zamiast orgametrilu) i trafiła do jakiegoś innego, który powiedział, że to właśnie sa lekarstwa dla dojrzałej kobiety która nie chce mieć dzieci i przepisał jej...DIANE 35.

Mam jeszcze jeden problem. Zastanawiam sie nad leczeniem chińską dietą. U mnie w okolicach przyjmuje taka kobitka, która zajmuje sie głównie nowotworami, które leczy przy pomocy diety i chińskich lekarstw. Z tego Helicobacter wyleczyłam się własnie takimi ziółkami chińskimi, które dostała moja mama od koleżanki leczącej się właśnie u tej pani. Podczas kiedy medycyna farmakologiczna leczy to trzema bardzo mocnymi antybiotykami, mi wystarczyły ziółka. Wadą jest to że ta dieta bardzo droga, nie mówiąc już o konsultacji (300 zł. za godzinę!)...Co wy o tym wszystkim sądzicie?
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując