Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "Pachnidło" - książka + film.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-10, 18:17   #30
MARTECZKA
Rozeznanie
 
Avatar MARTECZKA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 848
Dot.: "Pachnidło" - Patrick Suskind :)

Cytat:
Napisane przez anniehall78 Pokaż wiadomość
ileż perwersyjnych subtelności można byłoby osiągnąć, gdyby Grenouille był markizem o wyglądzie Willema Dafoe?
Oj tak,tak,tak!Ehh,hultaj to jest rozkoszny i tak też widziałabym Grenouilla.
Książka rzeczywiście nie powalała,ale mam z niej jeden ulubiony fragment,uwaga cytuję:

"Dziewczyna była rzeczywiście niezwykłej piękności. Należała do owego typu bujnych kobiet, jak ulanych z ciekłego miodu, gładkich, słodkich i straszliwie ponętnych;do tych co to jednym płynnym gestem, jednym strząśnięciem włosów, jednym powolnym smagnięciem spojrzenia natychmiast zdobywaja władzę nad otoczeniem,a jednocześnie pozostają spokojne jak w oku cyklonu,pozornie nieświadome,ze same stanowią ośrodek grawitacji, przyciągający nieodparcie tęsknoty i dusze zarówno kobiet jak i mężczyzn"

Jest to fragment,którego nauczyłam się na pamięć lata temu przy pierwszym "czytaniu" książki i zdarza mi się mamrotać go pod nosem,kiedy zobaczę właśnie taką dziewczynę

A co do filmu...do kina nie pójdę,bo bojkotuję molochy,które kinamy nie sa i nie będą dla mnie nigdy,a od kiedy zamknęli parę lat temu moje "Ognisko" do kin nie chadzam.
Ale jakby tak "dali" w telewizji za parę lat - to nie pogardzę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg willemdafoe.jpg (13,0 KB, 8 załadowań)
MARTECZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując