Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-19, 00:27   #2804
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A ja chyba zaczęłam w nocy lunatykować i wypijać mój tonik, bo znowu się skończył...
Zastanawiam się czy teraz robić kolejną porcję toniku, czy już zrobić peeling Myślałam, że nałożę go gdzieś tak w czwartek, by mieć ewentualną wylinkę sobota/niedziela, a do tego czasu się przyzwyczajać... teraz w sobotę też muszę jakoś wyglądać, bo wychodzę do ludzi, podobnie jak w tygodniu... może przełożę to na przyszły tydzień...
Jak pierwszy peeling to faktycznie lepiej zarezerwuj sobie troche wolnego. Nie wiesz jeszcze jak skóra zareaguje.
Lepiej sobie czasem oszczędzić stresów

Cytat:
Napisane przez alijaS Pokaż wiadomość
dzisiaj sie obudziłam i powolutku wszytsko juz schodzi, są jeszcze jakies zaczerwienienia ale o wiele mniejsze. A co do pani dermatolog to wiadomo ze sie wybiore, dzwoniłam do niej ale moze mnie przyjąć dopiero jutro.

BTW dzieki za szybkie odp. Pozdrawiam.
Super. Trochę za pożno pisze, ale w takich wypadkach bardzo polecam pianka z Pantenolem, albo, tak jak alexandra578 radziła, alantan.
Btw dziwie się dermatolog, że w takich wypadku nie znalazła czasu dla ciebie, trochę to nieodpowiedzialne.

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

Ja chyba nie miałabym tyle odwagi i zaufania do własnej biochemicznej wiedzy, co Wy Byłam wczoraj u dermatologa, żeby fachowo ocenił jaki zabieg byłby najkorzystniejszy dla mojej cery (łojotok, ślady po wyciskaniu, zaskórniki, zanieczyszczone pory, pryszcze).Karnację mam bardzo jasną, więc widać każde zaczerwienienie Zaproponował kwasy AHA, ale u kosmetyczki, bo cera jest ogólnie zadbana, przebarwień nie mam dużo (głównie broda i czoło).
Od miesiąca stosuję Isotrexin, ale czuję, że moja cera potrzebuje porządnego złuszczenia i oczyszczenia, bo pory zanieczyszczają się w błyskawicznym tempie
Na początek zdecyduje się chyba na peeling kawitacyjny dla oczyszczenia porów.
Zastanawiam się nad peelingiem migdałowym. Mogłybyście doradzić mi, czy odpowiedniejszy będzie glikolowy, czy właśnie migdałowy i od jakiego stężenia rozpocząć kurację w gabinecie? Obawiam się wysypu pryszczy po złuszczaniu oraz samego wyglądu skóry (te brązowe suche plamy itd.), a jestem niestety bardzo przewrażliwiona na punkcie cery...
Wybaczcie moje pytania, które mogłabym przecież najpierw zadać kosmetyczce, ale jestem pod wrażeniem Waszej biochemicznej wiedzy
Trochę inaczej wygląda sprawa z peelingami w gabinecie, a tymi które my tu sobie same kręcimy. Więc trudno mi tu coś napisać co do stężenia.
W gabinecie miałam tylko robiony kiedyś migdał - efekty były super. Złuszczanie naprawdę mocne, no i brązowa skóra. Ale tym się nie martw, to tylko kilka dni.
Jeżeli masz możliwość lepiej u dermatologa niż kosmetyczki.
Kawitacyjny na mocno rozszerzone pory będzie za słaby. Lepiej jednak podziałać kwasem.

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Dziwczynki przyszło mi do głowy żeby złuścić się szybciej i mocniej. Np. anatunka nałożyła diacneal dzień po salicylu to w niedziele miała super efektywne łuszczenie. Czy jest to dobra metoda? Zeby po peelingu używać kremu z tretinoiną po peelingu? Pozdrawiam.
A masz już dobrze wygojoną skórę po Yellow Peel?
Jeżeli chcesz mocnego efektu polecam położyć drugą warstwę peelingu po poł godzienie albo powtórzyć następnego dnia.


Trochę eksperymentuje ostatnio z twarzą i musze wam powiedzieć, że salicyl na podkładzie z glikolu butylenowego daje fajny efekt - skóra łuszczy się, ale tak bardziej na mokro. Bez efektu mega przesuszenia, więc o wiele ładniej to wygląda.

W ogóle zrobiłam duże zamówienie z mazideł i testuję kwas mlekowy na ciało na zmianę z mocznikiem - skóra zrobiła się bosko gładka.

Pewnie będę się jeszcze troche bawić bo siedzę w domu chora z gorączką i smarowania się różnymi specyfikami to jedyne na co mam siłę.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora