Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kontrowersje wokół filtrów chemicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-08, 23:18   #143
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Filtry vs rak skóry , kontrowersyjny artykuł...

Jak dla mnie nie do konca stek bzdur, bo to nie pierwszy artykul na ten temat, ktory czytam, niedawno czytalam, ze promieniowanie sloneczne, dawkowane zarowno we wczesnym dziecinstwie (silniej) jak i doroslym zyciu, dziala ochronnie i zmniejsza ryzyko na zapadniecie na nowotwor prostaty. I nie wydaje mi sie to takie do konca pozbawione sensu, ale ze sie na tym nie znam a uczone glowy zajmuja sie takimi zagadnieniami i nie sa w tym zgodni, wiec nie bede badan ani jednej strony przyjmowac za pewnik.

Jesli chodzi o witamine D, to bylo pisane juz nie raz, ze wystarczy kilkanascie minut, aby wit zaczela sie syntetyzowac. Ale znowu z drugiej strony badania na Hawajach przeprowadzone na 93 osobach spędzających na zewnątrz ok.22,4h tygodniowo bez ochrony przeciwsłonecznej i średnio 28.9h z i bez ochrony. Pomimo tak dużej ekspozycji słonecznej w nasłonecznionym rejonie (Hawaje), 51% badanych miało niski poziom witaminy D.
http://www.reuters.com/article/healt...95757920070629

Niedobory wit.D maja tez w Egipcie.

Jeszcze inne badanie wykazalo, ze przyczyną niskiego poziomu wit. D (nawet u osób spędzających dużą ilość czasu na zewnątrz i przyjmujących witaminę w postaci suplementów) może być duża ilość tłuszczu. Ludzie posiadający największą ilość tkanki tłuszczowej mieli nawet do 20% niższy poziom witaminy D we krwi. Istnieje przypuszczenie, że witamina zostaje "uwięziona" w tkance tłuszczowej, co utrudnia jej przedostanie do krwiobiegu.
http://www.reuters.com/article/healt...9?pageNumber=2

Pozatym powstawanie nowotworow jest duuuuuzo bardziej skomplikowane, niz niedobor jakiejs witaminy w organizmie, inacze jwitaminy bylyby lekarstwem na nowotwory a nie sa.

Dlatego mam duzy dystans do rewelacji podajacych "za i przeciw" filtrom i kieruje sie glownie umiarem i zdrowym rozsadkiem.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując