Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-14, 11:39   #18
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Ratunku! Wyglądam jak Indianin! - bardzo wysuszona skóra twarzy

Przede wszystkim chcę na początku zaznaczyć, że to co napisałam o Twojej cerze to są tylko moje podejrzenia i sugestie, nic nie zastąpi konsultacji ze specjalistą.

Wracając do tematu. Skóra wrażliwa to rodzaj skóry nabytej lub uwarunkowanej genetycznie. Przyczyn może być wiele: stres, klimatyzacja, niekorzystne czynniki zewnętrzne, promieniowanie UV, przegrzanie i suchość pomieszczeń, zanieczyszczenia środowiska, słońce, wiatr, chlorowana woda i źle dobrane kosmetyki, przeładowane konserwantami, środkami zapachowymi.
Pilęgnacja takiej cery jest niestety dość uciążliwa, nalezy używać minium kosmetyków o najprostszych formułach, unikać konserwantow i mocno perfumowanych kosmetyków.
Najlepiej szukać wśród kosmetyków przeznaczonych do cery wrażliwej, atopowej- z doświadczenia wiem, że najlepiej zdają egzamin kosmetyki marek aptecznych- które nie należą do najtańszych.
Również makijaż należy ograniczyć- jeśli już to stosować kosmetyki hypoalergiczne.
hmm o samej pielęgnacji taiej cery można pisac bardzo wiele- radziłabym ci sprawdzić, czy faktycznie jesteś jej posiadaczką.

Co do Ziaji oliwkowej- to, że teraz wygladasz lepiej jest też charakterystyczne dla cery wrażliwej- to ją odróżnia od alergicznej, że sama się po jakimś czasie "uspokaja" poza tym tego rodzaju kosmetyki mają funkcje ochronne, opatrunek okluzyjny zmniejsza wrażliwośc na uszkodzenia- jednak to nie jest rozwiązanie- w tej chwili chronisz skórę przed wiekszym wysuszeniem ale nie nawilżasz jej i nie odżywiasz.

jeśli chodzi o ziółka to nie jestem pewna- wydaj mi się, że lipa ma takie właściwości- ale radzę to sprawdzić. Najpierw i tak powinnaś uzupełnić niedobór wody po prostu ją pijąc lub spytaj w aptece o jakieś suplementy.

Mam nadzieje, że pomogłam i że przede wszystkim zacheciłam się do wizyty u specjalisty
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując