Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-13, 15:55   #543
lizzie
Zadomowienie
 
Avatar lizzie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 673
Dot.: Oczyszczanie u kosmetyczki

Cytat:
Cytat:
Napisane przez lizzie
Manualne oczyszczanie skóry daje efekt jasnej cery na krótki okres czasu, na dłuzszą metę można się nabawić "pięknych" blizn na twarzy, wiem z własnego doświadczenia... Dematolog u której teraz się leczę (notabene jedna z najlepszych w Polsce) jest stanowczą sprzeciwniczką tzw. "wyciskania", gdyż przynosi to więcej złego niż dobrego.

Ale dlaczego? Mi polecila taka jedna kosmetyczka, powiedziala ze przydaloby mi sie wlasnie oczyszczanie.
Ech teraz to juz sama nie wiem czy isc na to czy nie..
Oczyszczanie manualne?Rozjasnia cere? Ooo...zaczyna mi sie podobac
Ale tez znowu widze, ze jest jakies ale..
Cos mi sie wydaje, ze chyba wszystko w pewnym stopniu jest niebezpieczne i szkodzi..

Jest niebezpieczne chociażby dlatego że podczas wyciskania miażdży się (dosłownie!!) tkanki, im częściej się to robi tym większe prawdopodobieństwo powstania nieefektownych blizn. Sama chodziłam kiedyś na takie zabiegi, gdy nie wiedziałam jakie skutki w przyszłości to przyniesie. Teraz płacę za to wysoką cenę gdyż trądziku i tych wszystkich zaskórników się juz dawno pozbyłam, a na twarzy mam właśnie takie białe i czerwonawe blizny Dermatolog która zajmuje się teraz moją cerą powoli pomaga mi się ich pozbyć (m.in. przez peeling pirogronowy który jest świetny!) ale wiem że będzie to proces długotrwały i na pewno berdzo kosztowny...:/ Kosmetyczki często zachwalają takie manualne oczyszczanie twarzy, ale zazwyczaj nie mają one takiego dużego doświadczenia w pielęgnacji cery jak dermatolodzy. Dlatego czasami lepiej jest się zastanowić czy naprawdę warto ryzykować chwilową poprawą stanu skóry jeśli w przyszłości można tego bardzo żałować...
__________________
Trust the lust. Go deeper.
lizzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując