Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-08, 15:20   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Do szczęśliwego życia naprawdę nie trzeba dużo.

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Otóż, doświadczenie mnie uczy, że bardzo wiele. Lepiej mieć kasę, jeśli chorujesz na raka (czy cokolwiek innego). Uwierz mi na słowo. Wiesz ile się czeka na rezonans z NFZetu przy glejaku? Glejaku! Nie skręceniu kostki. I do tego w kolejce przeskakują cię zebrane z ulicy pijane żule. Prywatnie, za x- set złotych masz od ręki.

Dwa, z tezą autorki wątku się nie zgadzam. Nie umiałabym być szczęśliwa jesli nie miałabym dostatecznej ilości pieniędzy. Pieniądze dają poczucie bezpieczeństwa. Miałam w życiu taki czas, że 50 zł musiało starczyć na całotygodniowe wyżywienie. Nigdy więcej.

Nie chodzi też o to żeby kasę dusić i sępić na wszystko (nie liczę odkładania na emeryturę. Wszak to państwo nic mi nie da). Ja z nich lubię korzystać.

Nie odpowiedzialas na pytanie:

"Masz kasę, stać Cię na wiele rzeczy. Dzisiaj dowiadujesz się, że masz zaawansowanego raka czy inną nieuleczalną chorobę i zostało Ci pół, rok, dwa lata życia. Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?"
W pytanie jest, ze zostalo ci pol roku- 2 lata zycia, wiec juz zaden rezonans, zadna operacja w Niemczech, w Stanach ci nie pomoze.
Ile w tym momencie warte są odłożone pieniądze?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-09-08 o 15:22
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując