Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Depilacja laserowa -moje doświadczenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-13, 08:54   #15
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez smarcoola
ja nie rozumiem jednej rzeczy, juz byly watki o epilacji laserem wiec po co zakladac kolejny?wiem o tym bo sama sie w nich wypowiadam, bo sama jest w trakcie kuracji. wyszukiwarka sie klania
w tych watka ktore sa mozna wyczytac to wszystko co jest wyzej napisane.
Ano zasugerowałam się tą medycyną estetyczną i nie przeszukałam forum kosmetycznego -ten wątek w którym się wypowiadasz jest najpełniejszy i ma najwięcej informacji. Na estetycznej nie dogrzebałam się do takich konkretów i dlatego założyłam nowy wątek. "Moja mea culpa"
Może dałoby się scalić te tematy?

Cytat:
Napisane przez kamisol
Nie chce sie wypowiadac na ten temat bo znowu zostane skrytykowana przez Vivien za potepianie polskiego narodu!
Zostałaś skrytykowana za dokładnie co innego, niektórzy nie poznają ironii nawet jeśli ta wyskoczy z krzaków i kopnie ich w zadek

Poruszasz się na polskim "obszarze" internetowym, na polskim forum i wśród polaków, tymczasem praktycznie w każdym Twoim poście są angielskie wtręty. Rozumiem, że chorujesz na popularną wśród polaków za granicą chorobę, polegającą na zapominaniu co kilkanaście zdań języka polskiego.
Jest to niezgodne po raz z netykietą, po dwa ze ogólnymi zasadami kultury. A po trzy jest pretensjonalne i śmieszne. Rozumiem, że bywają zwroty nieprzetłumaczalne, ale używane przez Ciebie do takich nie należą, zresztą niektóre sama za chwilę tłumaczysz (" "settingow" czyli parametrow" "tzw maintanance, czyli podtrzymanie").

Krytykę jestem w stanie zrozumieć i absolutnie nie twierdzę, że w Polsce tego typu usługi mają taką samą jakość jak na zachodzie, bo niewątpliwie tak nie jest.
Natomiast sposób wyrażenia tej krytyki był pretensjonalny i niekulturalny, podobnie jak kolejna wypowiedź.

Cytat:
Napisane przez kamisol
CO ZA BULLSHIT! .
Jeśli napiszesz "gówno" po angielsku, to wciąż pozostaje ono "gównem". Kłania się netykieta i ogólny savoir-vivre

Cytat:
Napisane przez kamisol
Zyleta ktora jezdzisz po powierzchni skory nie wzmocni cebulki ktora lezy gdzies tam w skorze!! no niby jak? moze wysle jej smsa?
Zapewne żyleta jeżdżąca po skórze nic cebulce włosa nie zrobi, ale żyleta obcinająca włos, który z tej cebulki wyrasta już tak.

Cytat:
Napisane przez kamisol
NIE MA udokumentowanego dowodu na to ,ze GOLENIE stymuluje wlosy
To jest hasło promocyjne producentów maszynek do golenia i kremów tzw depilujących. Oznacza ni mniej ni więcej "nie ma udokumentowanych dowodów, że golenie ZAWSZE i U KAŻDEGO wzmacnia włosy".

Natomiast fakt, że obcięcie włosa stymuluje go do wzrostu (w sensie odrastania, nie wzmocnienia) jest jak najbardziej udowodniony (zresztą co tu udowadniać, każdy kto się goli wie, że włosy w różnych częściach ciała mają swoją długość, po osiągnięciu której ich wzrost się spowalnia (dzięki czemu nie musimy zaplatać włosów na rękach w warkocze ), a po ich obcięciu zaczynają odrastać.

To wynika ze zdolności regeneracyjnych organizmu. Jeśli uszkodzisz skórę, to się zagoi. Jeśli uszkodzisz włos, to odrośnie. I tak jak uszkodzenie skóry jest impulsem, który powoduje uruchomienie cyklu procesów, jakie umożliwiają gojenie, tak uszkodzenie włosa daje impuls do jego regeneracji, pobudza do pracy cebulki. A cebulka w fazie wzrostu włosa jest w pełni swoich "sił witalnych" -i o to chodzi.

Odnośnie badań można sobie poczytać tutaj.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett

Edytowane przez Vivien
Czas edycji: 2006-05-13 o 09:06 Powód: dopisek do smarcooli :)
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując