Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracja izotretinoiną.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-21, 11:49   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kuracja izotretinoiną.

Cytat:
Witam!
Mam maly problem. Otoz rozpoczelam kuracje izotretinoiną. Izotretinoina jest jedynym lekiem działającym na wszystkie (poza hormonalnym) mechanizmy odgrywające rolę w patogenezie trądziku. Powoduje ona wybitne zmniejszenie wydzielania łoju, działa przeciwzaskórnikowo, redukuje liczbę bakterii Propionibacterium acnes, działa przeciwzapalnie. W trakcie leczenia izotretinoiną dochodzi do trwałego zmniejszenia gruczołów łojowych.
Ale problem jest taki ze ten lek wiąze sie z występowaniem objawów ubocznych, wśród których dominuja: nadmierna suchość skóry i warg, pękanie warg...
W takim razie moja skora ktora jest tlusta zrobi sie sucha, wiec chyba bede musiala uzywac kremow nawilzajacych.
No wlasnie czy mozecie mi polecic jakies kremy????? I cos dobrego na usta bo juz zaczynam odczuwac ta suchosc... PLIS!!
tak , pomadki ochronne i nawilzające, dobre będą też tłuste błyszczyki , ale najlepiej z jak najmniejszą iloscia sztucznych barwników czy komserwantów, błyszczyk mozna zrobic domowo także. a z pomadek to dobre sa np nivea care med, pomadki ochronne LRP carelip na przykład.
jeśłi chodzi o kremy nawilząjace to popieram wybory Agnieski: nanobasa, lipobasa, physiogel. od isebie mogę dodać olejek haushki, hydrance optimale riche, hydraphase riche, emulsja nawilżajaca iwostin... do mycia twarzy tez coś delikatnego , fajny jest płyn własnie physiogel , nie potrzeba do niego woidy. emulsje lipidowe , natłuszczajace i nawilzające polecam również do kapieli np la roche posay'a.


jeśli chodzi o częstotliwosc
Cytat:
Ja Aknenormin łykałam +/- (kilka dni) - przez 9 miesięcy początkowo chyba 2 tabletki 20mg dziennie, później zeszłam do jednej 20mg, po jakimś czasie jedna 10mg i na koniec co drugi dzień jedna 10mg.
to tak może byc, jest to dobry plan
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując