Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta - trądzikowa- jak pielęgnować?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-08-22, 11:45   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Rozwiejcie watpliwości...

Wiesz każdy musi sam sprawdzić co dla niego najlepsze, kosmetyki które opiasałaś mają dość zbliżone działanie, mogą być dobre dla kogoś a dla ciebie wcale nie.
Moge troszkę podzielić się swoimi spostrzezeniami - mam skórę mieszaną, moja siostra bardziej skłonną do wyprysków. Maseczki to mój konik - dużo testuję, bardzo je lubię i ja i siostra używamy regularnie, odradzam osobiśćie Mat B dermiki, nie ejst zbyt dobra. Duzo lepsza jest maseczka wygładzajaco - normalizująca Erisa (ta z niebieskim koerczkiem za ok 12zł), gorąco polecam ci zieloną glinke Argiletz, doskonała maseczka, można ją też punktowo nakładać na syfki na noc.
Jesli masz problemy z wypryskami to moze lepiej sięgnąc po tonik daxa, czysta cera - używała go moja siostra była bardzo zadowolona. nie miałayśmy wersji o wzmocnionym działaniu bo nie jestem zwolenniczką kosmetyków z alkoholem, moga przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Żel do mycia daxa też cieszy się dobrą opinią, polecam piankę do mycia buzi Erisa z serii Pharmaceris T.
Co do kremów - są rózne i każdemu słuzy co innego. Moja siostra zużyła 2 tubki tego kremu erisa o którym wpominasz (o silnym przeciwtrądzikowym działaniu), na początku była bardzo zadowolona, później troszkę mniej. Teraz używa kremu Dermedic Acne expert, wrażenia pozywtywne. w ogóle warto zebyś się zainteresowała, kremami z kwasami, które mozna nakładać na noc, typu Effaclar K, czy Lysanel Active, mają zbawienny wpływ na cerę (jest tu mnóswto info na ten temat, sprawdz przez wyszukiwarkę).
Przy problemach z cera pamiętaj zeby unikac słońca - pogarsza sprawę - na dzień krem z filtrem na buzię koniecznie, jeśli masz ropne wypryski to raczej unikaj peelingów scierajacych, zwłaszca gruboziarnistych (enzymatyczne lepsze).
osobiście polecam ci gorąco świetny kremik z apteki za ok 14 zł Biodermine - bardzo dobry dla tłustej cery, normalizuje ją i nawilża, nie podrażnia.
Punktowo na wypryski żel Benzacne - działa bardzo silnie, jesli cię podrażni to polecam Brevoxyl (w aptece)- jest delikatniejszy, wchłania się jak krem, a działa bardzo skutecznie.
I uszka do góry! choć jestem starsza, tez czasem zdarza mi się jakis wyprysk
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując