Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-04, 12:19   #19
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kwas migadłowy

znalazłam takie przepisy na innym forum, mam nadzieję, że właścicielka nie będzie miała nic przeciwko, że inni chcą dbać o urodę jej metodą

1 ml kwasu (proszku) rozpuściłam w 4 ml wody. Nawet nie musiałam podgrzewać nic ani tej wody dawać letniej - bardzo ładnie sie rozpuściło wszystko.
Na twarz nakładałam palcami. Powoli, równomiernie.
Pierwszego dnia nic nie było, a;le drugiego i trzeciego łuszczyłam sie jak jaszczurka.
Teraz zrobiłam drugi peeling i na razie nic sie nie łuszczy. jak do jutra nic sie nie będzie obdzierać to powtórzę.



przepis na tonik migdałowy:
5 ml kwasu migdałowego (proszku)
1 ml lecytyny HLB 7
5 ml alkoholu etylowego (wódki)
wody do 50 ml

Kwas rozprowadziłam w letniej wodzie (ok połówę wody użyłam do tego) w pozostałej części wody rozprowadziłam lecytynę. Połączyłam obie części, dolałam etanol.
Tonik ma 10% kwasu migdałowego i myslę, ze przy codziennym stosowaniu moze dać rezultat zblizony do tego, jaki osiągamy po peelingu. Jak myślicie?
Przepis jest mojego autorstwa, robiłam taki lecytynowy tonik na kwasie salicylowym i też byłam bardzo z niego zadowolona, ale ze względu na słoneczną porę wolę przejść teraz całkowicie na kwas migdałowy.

kupić można podobno tu http://www.chemik.aip.pl/



sama nie próbowałam, więc stosujecie na własną odpowiedzialność
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora