Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OKULARY panny młodej TAK?? czy NIE??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-05, 18:08   #27
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: OKULARY panny młodej TAK?? czy NIE??

Z soczewkami jest tak, że każdego oko może inaczej reagować na daną markę soczewki. Tym raczej bym się nie przejmowała. Ja noszę Optima FW firmy Bausch, ale moja koleżanka nie może ich nosić. Wcześniej nosiłam Focusa i też byłam zadowolona. Koniecznie musisz wybrać sie do okulisty i na początek kupić jakieś np tygodniowe, żeby sprawdzić czy Ci odpowiadają. Nie ma sensu kupować całego opakowania, bo można je tylko wyrzucić do kosza. Niektórzy lekarze dają różne rodzaje soczewek do wypróbowania, takie jednodniowe Poza tym z soczewkami jest tak, że kupuje się jeśli się nie mylę o 0,25 mniejsze niż szkła w okularach. Ja mam okulary- 4,25 a soczewki -4,00. A może odwrotnie Hmm, mogę coś kręcić...

Jeśli chodzi o oprawki to rzeczywiście jeżeli szkła są grube i nie są plastikowe to lepiej kupić takie które będą miały górną oprawę. Jeśli są cienki szkła to mi osobiście podobają się okulary bez oprawy. Myślę, że Panie w optyku dobrze Ci doradzą, bo dużo zależy od kształtu twarzy, może kolor oczu jeśli będzie oprawa... a my nie widzimy Ciebie na żywo

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując