Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Papiloty -wątek zbiorczy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-18, 09:55   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Papiloty :)

Cytat:
Napisane przez magiolka
Ostatnio zastanawiam sie nad kupnem papilotów, ale nie zabardzo wiem jak je stosować. Jesli dobrze myśle, to im grubsze tym wieksze loki? ale czy da sie nimi zrobić ładne fale czy zawsze wyjdą loczki Mam włosy do ramion (od wczoraj) i nie chce wygladać jak baranek Nakładać je na mokre czy prawie suche wlosy? wczesniej sama pianka wystarczy? Może jakaś użytkowniczka papilotów mogłaby wkleić fotke fryzurki po papilotach Bede wdzięczna tez za wszelkie wskazówki

niestety fotek nie mam, ale jakis czas temu byłam nałogowa użytkowniczka papilotów ( których jeszcze dziś mam dziesiątki w szafce ..to tak papiloty jak wiesz są róznej grubości, cieniutkie ,grubsze i wielgachne zasadniczo wszystko zalezy od tego jaki efekt chcesz osiągnąc...jesli loczki( jak piszesz baranek) używa się tych cieniutkich , najlepiej na dośc wilgotne włosy , sama pianka wystarczy.Te srednie tworzą świetne loki "normalne".Natomiast Tobie chodzi o fale..w tym przypadku powinnas użyć tych grubszych papilotów, nawijając na nie dośc duże pasma włosów ( ale bez przesady bo efekt bedzie żaden). Jesli użyjesz papilotów na bardzo wilgotne włosy efekt poczatkowy może dac fryzurę bardzo poskręcaną, a to raczej nie będa fale o które ci chodzi, proponuje wiec użyc papilotów w Twoim przypadku na niemal suche włosy ( niemal-więc odrobine jeszcze wilgotne ). Mozesz uzyć pianki lub utrwalić efekt już po rozplą.taniu ( i przeczesaniu palcami) np brylantyną w sprayu ( praktykowałam jej używanie razem z papilotami , sądzę, że sprawdza sie o wiele lepiej niz lakier , czy pianka, dodaje blasku i włoski sa spręzyste).Oczywiście duże znaczenie ma tez czas jaki będziesz trzymała papiloty na głowie...ja mam mało podatne włosy a chodziło mi zazwyczaj o dośc duży skret wiec trzymałam cała noc. Myślę jednak , że dla delikatnych fal kilka godzin to odpowiedni czas, ale najlepiej będzie jesli jeden dzień poświęcisz na testy...zrób sobie kilka papilotów i po kolei jeden rozplątuj po upływie pewnego czasu ( jeden po godzinie, drugi po dwóch , trzech) wtedy dowiesz sie jaki czas poptymalny będzie dla twoich włosów
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując