Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - poraża mnie!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-02-05, 23:04   #19
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: poraża mnie!!!!

Andrea Taverney napisał(a):
> Pracuję co prawda w herbaciarni, ale muszę się wypowiedzieć na temat tego, że ekspedientki podchodzą i pytają, czy mogą w czymś pomóc.
> Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, ale jedno jest pewne: jestem w sklepie dla klienta i on musi to wiedzieć, więc grzeczne, nienahalne pytanie MUSI być zadane, klient nie może odczuwać braku zainteresowania ze strony sprzedawcy. Niemniej ważne jest, aby zrobić to TAKTOWNIE i DELIKATNIE, a już na pewno nie nahalnie, bo to rzeczywiście z miejsca odżuca.
>

Ja pracowałam w meblowym i miałam narzucone nachalne atakowanie klienta od progu. Bylo to bardzo niezgodne z moimi chęciami i przekonaniami co do obslugi klienta ale przy szefie musiałam się zmuszać do takiego zachowania. Starałam się zatuszować moje zakłopotanie uprzejmym uśmiechem.
Gdyby jednak szef przysłał swoich "sztucznych" klientów w celu sprawdzenia pracowników (a podobno zdarzało mu sie tak robić) natychmiast dostałabym "ochrzan" i karę pieniężną.

Tak ze nalezy pamietac o tym, ze akurat takie pytanie "w czym moge pomoc" zazwyczaj jest odgornie narzucone i sprzedawcy ze strachu o prace tego przestrzegaja.
Mnie tez bardzo to denerwuje ale teraz juz wyrozumialej patrze na takie zachowanie ekspedientek.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując