Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - poraża mnie!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-02-06, 13:03   #26
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: poraża mnie!!!!

A ja tak troszkę inaczej, choć w temacie:
To, ze sprzedawcy i ochroniarze patrzą na ręce wynika czasem z faktu, iż za każdy ukradziony przedmiot i zaniżone saldo obciążane są pensje pracowników. Tu oczywiście uogólniam, nie wiem, czy tak jest w Rossmanie, ale tak jest /było?/ w sklepach np. Big Stara czy adidasa- mam koleżanki, które będąc na studiach zaocznych tam właśnie pracowały- niestety, jeśli ktoś ukradł np. kurtkę, to mialy niższe zarobki / a co przy tych sumach znaczyło wiele/.
Każdy pilnuje swego interesu...
Druga sprawa, to o czym gdzieś było wyżej- a mianowicie o sprzedazy selektywnej danej marki- wlaśnie często jest tak, że sklep jest związany jakąś korzystniejszą umową z dystrybutorem danej marki, tę markę zatem sprzedaje bardziej ofensywnie, bo na niej bardziej zarabia... Jest jeszcze i taka możliwość, że np magazyn jest obłożony nazbyt tym towarem, który wcześniej "nie schodził", zależy zatem sklepowi na szybkim "pozbyciu się" zaległości...
Niekiedy pracodawcy narzucają limity sprzedaży bądź też wyznaczają bonusy pieniężne /prowizje/ od sprzedaży takich towarów.
To oczywiście jest tylko uogólnienie, nie w kazdym sklepie tak jest, ale myślę, ze warto uwzględnić takie możliwości...
Zrozumiałe, ze sprzedawca chce zarobić, to jego praca, z tego żyje... dlatego nie uznaje tu problemu natury "moralnej".
Warto zatem być klientem wymagającym i wszędobylskim popytać dlaczego? po co? powęszyć i pogrymasić. Klient ma prawo do tego...ma prawo też wyjść ze sklepu, gdzie go nachalnie obsługują i porównać z innymi ofertami..
Tak, łatwo mi teraz mówić /pisać hehe/, ale ileż to ja sama razy uległam urokliwej i elokwentnej pani /lub tymbardziej panu /, kupilam coś co właśnie "zalegalo"
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując