Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejek rycynowy do włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-08, 12:56   #113
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Dot.: olejek rycynowy

Kenzo,
trudno mi określić dokładnie, co rozumiem przez przyciemnianie włosów, ponieważ tak na prawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi w stylu: przyciemni każdy włos o dwa tony. Wszystko zależy od struktury włosa i jego budowy lub ubytków. Pisząc o farbowanych włosach, również nie stwierdziłam, że blond zostały przyciemnione, ponieważ wciąż są jasny blond (dla przykładu), ale nie jest to blond farbowany.

Napisałaś, że Twój TŻ zwrócił uwagę na to, że włosy Ci najprawdopodobniej ściemniały. Pomyśl w innym kontekście: Włosy suche (przed myciem), zniszczone tracą swój blask, natomiast, jeśli je zmoczysz, natychmiast stają się ciemniejsze. Analogicznie, jeśli używasz olejku, dzięki niemu być może odzyskały blask, są odpowiednio natłuszczone, mniej zniszczone - więc wydają się ciemniejsze.

Aha, olej nie działa tylko na włosy farbowane. Pisałam w tym kontekście, chociażby z uwagi na to, że z natury włosy naturalne są mniej zniszczone (oczywiście jak się o nie odpowiednio dba). Jeśli ma przyciemnić, to zrobi to na pewno nie zależnie od tego czy się farbujesz czy nie. I jeszcze jedno:, jeśli ma tak zadziałać (ciemnienie), to na pewno bardziej na suchych i zniszczonych niż naturalnych.

marta.885 - określiła to doskonale: przyciemnił/nadał intensywniejszego odcienia

marrtha - Moim zdaniem mieszanie olejku z szamponem zupełnie mija się z celem. Być może są widoczne jakieś "zmiany", ale chociażby z uwagi na to, że jest on bardziej tłusty jak mniej, automatycznie to, co jest nakładane, zostaje zmyte przez szampon. Tak to rozumiem.

I jeszcze jedna uwaga: nie dodajemy oleju do szamponów, odżywek itd., tylko: Do oleju dolewamy odżywki, (1/3 z czego 1 to odżywka a 3 to olej).
Przynajmniej tak zrozumiałam temat.

ps: Nakłada się taką samą ilość jak balsam do włosów.

Buśka
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora