Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - !!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-21, 15:35   #1
tinak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32

!!!!!Takich pytań jeszcze nie było(raczej)!!!!proszę o rady!!!!


wITAM!
Niestety zawód jaki wykonuję nie pozwala mi na przesiadywanie na forum ,a jak przychodzę do domu marzę o spaniu!akurat dziś znalazłam chwilkę na zapytanko, więc wybaczcie infantylne złożenia zdań ale spieszę bardzo.,serdecznie prosiłabym o treściwe odpowiedzi, bo z czasem niestety nie wyrabiam a szkoda bo chciałąbym poczytać fora zwłąszcza bc!!!Z góry dzieuję za pomoc.
takich pytań chyba jeszcze nie było więc może przyda się to innym biochemiczkom!

oto moje pytania

1. czy mogę używać maści z witaminą A na skórę wokół oczu, w celu zapowbiegania zmarszczek ? Czy nie przyspieszy to "dojrzewania" skóry i czy nie osłabi działania późniejszych kremów faktycznie przeciwzmarszczkowych? czy robić okresowe kuracje tą maścią czy codzinnie jej używać? czy dodatkowo można by używać jej na krem przeciwzmarszczowy?(wersj a dla mojej mamy)mam 22 lata. na skórę twarzy korzysne działanie też będzie?
Na maści na stronie frontowej napisane jest retinol palmitas, a skład jest taki :substancja czynna palmityrian retinolu, substancje pomocnicze : wazelina biała, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

2 pytanie: (z myslą o mamie) wiem że kuracje retinaldehydowe to "miłość na całe życie" ,że najpierw svr hydroacid alfa,żeby przegotować skórę, a potem kremy z retinalem...
że trzeba je wprowadzać początkowo raz na tydzień kremy z retinaldehydami, potem częściej stosować, np jednego dnia krem z retinaldehydem,2 nawilżacz, potem już używać reinaldehydów tak często jak się da w okresach jesień-zin\ma-wiosa, laten 1 x w tyg dla podtrzymania efektu. więc moje pytanie jest takie czy nie można po zastosowaniu kremów: eluage, ystheal, diroseal, diacneal, zorac lub retinA nałożyć kremy o typowym działaniu przeciwzmarszczkowym? np z kawiorem, elastyną, kolagenem teraz modnym pozyskiwanym z ryb? a jeśli nie to dlaczego i jakich składników unikać?

serdecznie proszę o treściwe odpowiedzi!!!
dzieuję z góry za wszystkie!!!

pozdro!!!
tinak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując