Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niemcy V
Wątek: Niemcy V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-11-18, 10:58   #3394
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny Jak znosicie lockdown? Ja duzo ciezej niz na wiosne a tu chyba juz trzeba sie powoli nastawic na jakas forme lockdownu wlasnie do wiosny

Czy sa tu mieszkanki Berlina ktore robily tu prawo jazdy albo braly lekcje doszkalajace? Po kilku latach jako pasazer wolalabym przypomniec sobie to i owo zanim siade za kolkiem.
Normalnie... i wydaje mi się, że na wiosnę było gorzej niż obecnie. U mnie w mieście jest już od ponad 2 tygodni tzw. Teil-Lockdown.


Poszukaj polskiego instruktora nauki jazdy, może jest jakiś w Berlinie- może Ci to pomoże, jak nie znasz języka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim życiu lockdown prawie nic nie zmienia. Jedynie tegoroczny wyjazd do Polski nie wypalił.

Na pytanie o jazdy nie odpowiem, ale też mam pytanie na temat prawa jazdy. Czy to prawda, że jak ktoś mieszka i pracuje w Niemczech na stałe, to nie może zrobić prawa jazdy w Polsce? Pytam, bo mam znajomą parę, jedno z nich niby "chce" robić prawko, ale słabo zna niemiecki i raczej nie będzie w stanie porozumieć się w niemieckiej szkole jazdy. I padł argument, że w Polsce nie wolno, jak się tam nie mieszka (nie znam ich sytuacji ewentualnego meldunku w Polsce). To prawda czy szukanie wymówki?
Prawda. Podczas kontroli drogowej PJ może zostać zatrzymane. Chodzi o magiczne 185 dni w roku, tzw. ośrodek interesów życiowych (osobistych lub gospodarczych). I składając wniosek o wydanie PJ w Polsce składa sie oświadczenie, w którym się podpisuje, że mieszka sie w Polsce dłużej niż te 185 dni w roku.

Poza tym są w Niemczech polscy instruktorzy jazdy, a testy pisemne można zdawać po polsku
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując