Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-09, 08:57   #212
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
prosze o pomoc w rozszyfrowaniu składu.
to jest krem marki Jose Eisenberg ( w polsce niezyt znane)
moja cera jest przetluszczajaca sie i mam sklonnosc do wypryskow a do tego rozszerzaja mi sie naczynka. prosilabym o opinie na temat tego kremu

sklad: aqua/water-caprylic/caprictriglyceride-c12-20 acid peg-8-ester-butylene glycol-syntheticbeeswax-phenoxyetanol--ethylexyl methoxycinnamate-potassium cetyl phosphate-triethanolamine-carbomer-dimethicone-disodium edta-methylparaben-butyl methoxylmethane- macadamia ternifolia seed oil- oenothera biennis(evening primrose) oil- tocopheryl acetate--butylparaben--limonene-glyceryn-ethylparaben--propylene glycol-pentadecalactone-retinyl palmitate-peg-8-helianthus annuus-(sunflower) seed oil-propylparaben-isobuthylparaben-tocopherol-sodium hyaluronate-chlorhexidine digluconate- citrus medica limonum(lemon)peel oil- bacillus ferment-lactis proteinum/whey protein-ascorbyl palmitate-citral-citrusaurantium dulcis(orange)oil- fagussylvatica extract-bht-sans parfum- sans colorant-fragrance free- no colouring agents

nie znam sie za bardzo ale chyba ma duzo konserwantow i cos czytalam we wczesniejszych skladach ze bht jest nieciekawym skladnikiem w kremach, no ale ja nie znam sie za dobrze wiec prosze o fachowa porade z gory dziekuje
Hmm...jest tu sporo dobrych skłądników pochodzenie roślinnego, al ejest ich mało! Są daleko za siolikonami, a konserwanty pojawiają się już [!!!] w trzeciej linijce składu - i, niestety, więcj tu ich niż składników aktywnych.
Krem ma na samym początku trójglicerydy [capric/caprylic trigliceryde], które mogą zapychać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora